20травня2024

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА ЕКОНОМІКА Установка з дегазації кропивницького сміттєзвалища передала майже 4 мільйони кВТ електроенергії

ЕКОНОМІКА

Установка з дегазації кропивницького сміттєзвалища передала майже 4 мільйони кВТ електроенергії

67232098 2194638040605298 3867684961343504384 n

Протягом минулого року завдяки правильній технології захоронення твердих побутових відходів, яку використовує ТОВ «Екостайл» на міському сміттєзвалищі, установка з дегазації передала у загальну мережу 3 812 685 кВТ електроенергії.

Цю електроенергію виробили із 2 304 238 м. куб. звалищного газу (метану), вилученого зі сміття біогазовою установкою компанії «ЛНК».

Директор «ЛНК» Олександр Саустенко розповів, що їхня компанія встановила в Україні сім таких когенераційних станцій. Серед них і кропивницька, яка попри війну працює системно і стабільно.

«Роботою кропивницької підстанції я задоволений. Вона працює системно і практично постійно видає електричну енергію в мережу. Сміттєзвалище ми вивчили, газ є, тому показники вироблення електроенергії в порівнянні з 2021 роком не значно зменшилися. Але все ж відключення світла і пошкодження росією загальноукраїнських мереж вплинуло на нашу роботу по Україні, оскільки біоустановки не можуть працювати за відсутності світла в мережі. Тому й бували простої. Окрім того, через часті різкі відключення і включення світла у нас виходили з ладу запобіжники, відбувалися короткі замикання кабелів (бо ж під час включень часто напруга буває зависокою). Деякі з наших об’єктів понад 14-15 годин буди відключені від електроенергії, тому й ефективність їхньої роботи значно знизилася», – констатує Олександр Саустенко.

За його словами, вироблена електроенергія використовується для потреб населення і відвантажується в загальну мережу щохвилини. І хоч оплата від держкомпанії у 2022 році здійснювалася винятково на підтримку роботи обладнання (частково та із значними затримками), компанії «Екостайл» та «ЛНК» продовжують в складний для країни час допомагати зменшувати навантаження на електричну мережу і вирішувати екологічні проблеми водночас. Так, тільки у 2022 році результатом злагодженої співпраці компаній стало зменшення кількості викидів СО2 у Кропивницькому в еквіваленті 16688 тон.

Довідково: завдяки спільній роботі керівництва міської ради, ТОВ «Екостайл» та ТОВ «ЛНК» майже чотири роки тому у Кропивницькому на міському сміттєзвалищі була встановлена система дегазації, яка дозволяє небезпечний біогаз (метан) перетворювати в електроенергію. Окрім того, установка вирішує проблему забруднення повітря, мінімізує неприємний запах, попереджає виникнення пожеж.

Читайте такожЩо спільного між Кропивницьким та американськими містами