21травня2024

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА ЕКОНОМІКА Навіщо ОКВП "Дніпро-Кіровоград" 200 мільйонів гривень з бюджету?

ЕКОНОМІКА

Навіщо ОКВП "Дніпро-Кіровоград" 200 мільйонів гривень з бюджету?

412931667 903312658021486 8179448903485095582 n

Виконувач обов’язків генерального директора ОКВП «Дніпро-Кіровоград» Микола Романюк провів тематичний брифінг для кропивницьких журналістів.

Кевівник, зокрема, наголосив, що у випадку блекауту завдяки 30 дизель-генераторам, встановленим на насосних станціях, підприємство ще протягом доби зможе подавати воду абонентам.

"Невеликі генератори на підвищувальних насосних станціях (у районі Полтавської, Примаченко, Сегменту) переключаться на резервне джерело живлення автоматично. На потужніших насосах – ручному режимі переводитимуть енергетики. Якщо блекаут триватиме довше, то абонентам розвозитимуть воду з місцевих джерел. На свердловинах теж встановлені генератори. Води з місцевих джерел вистачає на покриття 20-25 відсотків загальної потреби", – повідомив Микола Романюк.

Він зауважив, що триває реалізація проектів за гроші світового банку. Завдяки модернізації насосних станцій підприємство вже суттєво економить електроенергію. За підрахунками фахівців, уже наступного року ОКВП споживатиме орієнтовно на 20 відсотків електроенергії менше, ніж у попередні роки. Однак у гривневому еквіваленті ця економія непомітна, адже вартість електроенергії для водогону зросла у 6 разів.

"Ситуація з водовідведенням в обласному центрі поліпшується. Щодня служба водовідведення усуває з три десятки засорів. На лінії працює каналопромивочний мулосос, який протягом двох місяців перебував у ремонті. До загострення ситуації з водовідведенням, окрім масових засорів, призвело ще й те, що каналізаційні колектори давно відслужили своє і потребують заміни. Цього року відбувається реконструкція колекторів на вулиці Херсонській, Героїв України та Братиславській", – зазначив Романюк.

Чинний тариф не переглядали з 2021 року. Відтоді у рази подорожчали чи не усі складові тарифу. Тепер тариф на воду покриває 70 відсотків витрат підприємства, а на водовідведення – 90 відсотків. Якби не фінансова допомога громад Кропивницького, Знам’янки та Смоліного, а також Кіровоградської обласної ради, то підприємство опинилося б на межі зупинки.

Значно допомогли міжнародні партнери – ЮНІСЕФ та МОМ, які профінансували закупівлю реагентів для очищення води на 50 млн. гривень. На наступний рік, якщо регулятор не встановить економічно-обгрунтований тариф, то ОКВП «Дніпро-Кіровоград» проситиме 200 млн. гривень бюджетної підтримки, щоб вижити.