КУЛЬТУРА
Кропивницький: до головної книгозбірні області надійшли видання про театр імені Івана Франка (ФОТО)
- Останнє оновлення: 09 вересня 2020
До обласної універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського, що в Кропивницькому, надійшла серія книг, присвячених 100-річчю київського Національного академічного драматичного театр імені Івана Франка.
"Видання цікаві для любителів театру не тільки самі по собі. Вони мають привабити читача/глядача, адже за кілька днів на Кіровоградщині має відбутися Всеукраїнський фестиваль театрального мистецтва «Вересневі самоцвіти», під час якого франківці покажуть Шекспірового «Коріолана». Книгами Ганни Веселовської «Більше, ніж театр», «Сценографія. Пошуки власної естетики.1920-2020», «Віктор Марущенко. Франківські миттєвості» та чотирма яскравими альманахами про репертуар театру за останні роки безумовно зацікавляться й наші краєзнавці. Оскільки, починаючи з двадцятих років, театр багато гастролював нашим краєм, про що охоче писала місцева преса. Хоч і заснований у Вінниці 1920 року, втім, серед його фундаторів був наш земляк, уродженець Підлісного (тоді село називалося Федвар) Олександрівського району Гнат Юра (1888-1966), котрий беззмінно керував колективом аж до 1964 року. Та й під час відкриття театру – 28 січня – було показано виставу «Гріх», написану уродженцем Єлисаветграда Володимиром Винниченком (1880-1951). До речі, у перший сезон існування театру на його кону більшу частину репертуару складали п'єси саме Володимира Винниченка. Тоді ж була підготовлена одна з нових постановок «Весілля Фігаро» Бомарше, в якій Юра виступив як перекладач, режисер та виконавець головної ролі", – розповіла керівниця відділу мистецтв бібліотеки Світлана Ушакова.
Принагідно додамо, що в ОУНБ є й інші книги, пов’язані зі славним іменем Гната Юри, видані на десятки років раніше. Зокрема, його спогади «Життя і сцена».
Федір Шепель,
фото автора