27травня2024

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА КУЛЬТУРА НОВИНИ СУСПІЛЬСТВО Народна майстриня, квітникарка та волонтерка презентувала свою творчість у кропивницькому музеї (ФОТО)

КУЛЬТУРА

Народна майстриня, квітникарка та волонтерка презентувала свою творчість у кропивницькому музеї (ФОТО)

P1010722

У літературно-меморіальному музеї І.К. Карпенка-Карого міста Кропивницького відбулася творча зустріч «До світла і краси».

Охочі поспілкувалися з членкинею обласного літературного об’єднання «Степ» імені Віктора Погрібного, народною майстринею з малярства, дизайну одягу, художньої вишивки, плетіння з лози та рукоділля, квітникаркою, волонтеркою Галиною Суржок.

Вона пише вірші, прозу. Твори публікувалися в обласних, всеукраїнських та міжнародних виданнях.

Героїня зустрічі розповіла про перші кроки у літературі, декламувала власні вірші. Очільниця літоб’єднання «Степ» Ольга Полевіна охарактеризувала творчий доробок Галини Суржок та зробила акценти на особливих моментах співпраці з нею, зокрема над спільною збіркою степівчан «Смертельний соль-дієз», до якої увійшло оповідання Галини «Сім кроків до життя».

Кілька років тому пані Суржок захопилася малярством та живописом. Брала приватні уроки живопису в художника Володимира Волохова. Також навички малярства допомагала їй удосконалювати народна майстриня Наталія Федорова.

Художниця-аматорка – постійна учасниця Всеукраїнського конкурсу народного мистецтва «Кращий твір року». Представлені на конкурс картини потрапили до каталогу кращих робіт майстрів народного мистецтва України. Її твори експонуються на виставках «Країна майстрів», «Щирість та натхненність», «Квітневі почуття» в галереї «Єлисаветград».

Пані Галина підвищує професійний рівень на майстеркласах. Вона і сама ділиться умінням з дітьми та дорослими.

У рамках заходу було презентовано виставку художніх робіт і творів декоративно-ужиткового мистецтва, створених Галиною Суржок.

Друга частина зустрічі проходила у форматі спілкування. Безліч запитань було поставлено авторці щодо її захоплень та планів на майбутнє.    

Талановита майстриня також опановує фотомистецтво. Напрямок – натюрморт та пейзаж. Науковці музею роздрукували у великому форматі декілька її фоторобіт і подарували авторці для майбутньої  виставки.

Галина Суржок – завзята квітникарка. В колекції рослин – понад тисяча екземплярів, з них бегоній – близько чотирьохсот сортів. Пані Галина – авторка багатьох статтей відповідної тематики. Своїми секретами ділиться з читачами журналу «Домашні квіти». Навесні пообіцяла прикрасити музейний сад.

У часи випробувань жінка займається волонтерством – випікає хліб та смаколики для переселенців.

Директорка музею Лариса Хосяінова подякувала літераторці і мисткині за чудову зустріч, подарувала ще одну квітку для її колекції, побажала нових творчих досягнень і мирного неба.

P1010782

Довідково: Галина Григорівна родом з міста Новий Буг Миколаївської області. З відзнакою закінчила Гайворонське професійне училище та Олександрійський фаховий  коледж культури і мистецтв. З 1995 року живе у нашому місті. Працювала в бібліотечній системі.

Наталія Мельниченко,

науковиця музею