КУЛЬТУРА
У Кропивницькому провели ХVІ обласні літературно-краєзнавчі Куценківські читання (ФОТО)
- Останнє оновлення: 15 лютого 2023
Сьогодні, 15 лютого, пройшли ХVІ обласні літературно-краєзнавчі Куценківські читання.
Таке необхідне для всіх інтелектуальне свято і трошки диво, написала про захід голова НСПУ в Кіровоградській області Надія Гармазій.
"Говорили ми всі на одну надзвичайно важливу і дуже непросту тему – "Історико-культурна спадщина як запорука національної самоідентифікації в умовах третіх визвольних змагань українців".
Але сьогодні нашому незабутньому Леонідові Васильовичу могло би бути 70... І тому насправді ми всі прийшли до нього. До нашого Вчителя і Друга. Особисто для мене дуже хвилюючим моментом стало відкриття в рамках читань виставки "Невичерпальність: Леонід Куценко", яку представила старша наукова співробітниця літературно-меморіального музею І. Карпенка-Карого Тетяна Ревва", – зазначила Надія Гармазій.
Вона подякувала колегам за пристрасну залюбленість у теми своїх доповідей, але, зізналася, особлива дяка – літературно-меморіальному музею І. Карпенка-Карого та його директорці Ларисі Хосяіновій за багаторічну організацію краєзнавчої конференції і за те, що плекає національну самосвідомість у такі непрості дні.
А напередодні 70-річного ювілею літературознавця, письменника, вченого, педагога, краєзнавця і громадського діяча Леоніда Куценка (1953-2006), у Державному архіві Кіровоградської області відбулася презентація спільного віртуально-виставкового проєкту архіву, обласної бібліотеки для юнацтва ім. Є. Маланюка та літературно-меморіального музею І.К. Карпенка-Карого міста Кропивницького «Пам’яті сина самостійного народу».
Віртуальний проєкт складається з п’яти експозицій: «Із документальної спадщини. Леонід Куценко», «З особистого архіву Леоніда Куценка», «Леонід Куценко – дослідник творчості Євгена Маланюка», «Творчий доробок Леоніда Куценка», «В пам’ять про Леоніда Куценка, "відкривача літературних Атлантид"».
Музей І.К. Карпенка-Карого надав для другої та третьої експозицій проєкту світлини, копії документів професійної діяльності і творчих матеріалів Л. Куценка з відповідними супроводжуючими текстами та анотаціями, а також копії матеріалів, привезених науковцем із зарубіжних музеїв та архівів. Вони розповідають про видатного поета української діаспори Євгена Маланюка, творчість якого Леонід Васильович досліджував у Польщі, Чехословаччині, США.
Проєкт представили директорка архіву Лілія Маренець та начальниця відділу інформації та використання документів Тетяна Гончарова.
Яу уже писали в ЗПУ, у Кропивницькому вшановують незабутнього Леоніда Куценка.