17липня2024

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА КУЛЬТУРА Знам’янська майстриня виготовляє драконів за традиційною японською технологією (ФОТО)

КУЛЬТУРА

Знам’янська майстриня виготовляє драконів за традиційною японською технологією (ФОТО)

 SBoVrlMee5pmmEQtcGuu

Народна умілиця зі Знам’янки Людмила Сліпець майже три роки займається в’язанням дитячих іграшок.

Жінка використовує техніку в’язання амігурумі, розповідають у Знам’янка.Сіty.

“Плету з акрилу, а наповнюю холлофайбером. Очі купую в інтернетмагазині, обов’язково з безпечним кріпленням. Часто іграшки замовляють маленьким діткам, важливо, щоб все було безпечно. Виготовляються взагалі різні фігурки, але зазвичай має попит щось актуальне. Наприклад, наступний рік – дракона, тому зараз починаю в’язати таких героїв. На створення однієї іграшки я витрачаю 2 дні, якщо ніхто не відвертає увагу”, – розповідає майстриня.

 Результати свого захоплення жінка демонструє у соцмережах, а також на ярмарках.

Це більше моє хобі. Особливо цим не заробиш, бо всім чомусь дорого. У кого маленькі діти, то звичайно підходять, дивляться, захоплюються”, – ділиться Людмила.

sudAHGvDDMu3NyCbTcER

Людмила сама мама двох дітей, меншій – 3,5 роки, старшому сину – 9.

 “Коли був старший маленьким, він захоплювався людиною-павуком. Мені захотілося зв'язати йому цього персонажа. Гачком тоді я особливо не вміла користуватися. У дитинстві тато навчив мене в’язати лише спицями. Я подивилась в інтернеті, як створити персонажа. Так і з’явився мій перший виріб. Він був примітивним, із підручних матеріалів, які у мене були. Тоді в мене не було наповнювача. Вийшла із ситуації – просто ватку накидала. Особливо не знала, як усе правильно зробити”, – пригадує майстриня етапи професійного дорослішання.

UbM4VgTlB8xFAHOrkgj8Тоді син залишився задоволений результатом, а Людмила – процесом. З часом набралася досвіду і навчилась в'язати по схемах. Людмила відзначила, що зараз є багато українських митців, які вигадують цікаві схеми для в’язання в техніці амігурумі.

“Спостерігаю за дітьми, які граються в'язаними іграшками, й батьки потім розповідають, що малеча по-особливому бавиться із виробами ручної роботи. Якась енергетика там точно є, адже майстри вкладають в іграшки свою любов. Навіть, спостерігаю за своєю дитиною: з в'язаними іграшками вона й розмовляє, й щось там плутає. Дуже цікаво це бачити”, – каже знам’янчанка Людмила.

Довідково: на початку свого існування в’язання спицями або гачком у такому стилі було популярним тільки в Японії, але сьогодні амігурумі – це захоплення нового покоління, яке не знає кордонів.

"Амігурумі" з японської перекладається дослівно як “в'язана м'яка іграшка”. Цьому мистецтву уже сотні років, але відомим і популярним воно стало лише протягом останніх 10-15 років.

Нині японське мистецтво в'язання гачком чи спицями популярне і в Україні. 

Читайте також: Кропивницький підприємець створює крафтову пекарню-кав’ярню