23липня2024

ГОЛОВНА КУЛЬТУРА У кропивницькому музеї відкрили виставку "Місія Сергія Колесникова" (ФОТО)

КУЛЬТУРА

У кропивницькому музеї відкрили виставку "Місія Сергія Колесникова" (ФОТО)

36

2 травня 2024 року виповнилося б 75 років від дня народження відомого поета, члена Кіровоградської обласної організації Національної спілки письменників України, учасника ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, громадського діяча Сергія Вікторовича Колесникова.

До ювілею нашого краянина літературно-меморіальний музей І.К. Карпенка-Карого міста Кропивницького підготував віртуальну виставку «Місія Сергія Колесникова».

Майбутній письменник народився 1949 року в селі Кам’яний Брід Ульяновського (нині Благовіщенського) району Кіровоградської області.

Після закінчення Кіровоградського медичного училища працював фельдшером на «швидкій допомозі», в інших медичних закладах, служив  в армії, закінчив філософський факультет Київського державного університету імені Т.Г. Шевченка, працював на кіровоградських підприємствах «Радій» та «Друкмаш», асистентом кафедри філософії  Кіровоградського інституту сільськогосподарського машинобудування, в університеті розвитку людини «Україна», займався підприємницькою і громадською діяльністю.

У червні-серпні 1986 року Сергій Колесников брав участь у ліквідації техногенної екологічно-гуманітарної катастрофи, спричиненої вибухом і подальшим руйнуванням четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної станції. Ініціював створення організації «Союз Чорнобиль» у Кіровоградській області, став першим її очильником.        

Друкуватися почав з 1970 року. Його вірші з’являлися на сторінках газет «Кіровоградська правда», «Молодий комунар», «Літературна Україна», «Вісник Чорнобиля», в журналі «Перець».

Поезії Сергія Вікторовича представлені у багатьох колективних збірниках: «Ми, переможені Чорнобилем», «П’яте колесо», «20 х 20. Письменники сучасної Кіровоградщини» та інших. Він – автор книг пародій «Шлях у генії» (1994), «Поет на груші» (1995), поетичних збірок «Весни обірване суцвіття» (1995), «Кам’яний Брід» (1998), «Галопом по хайвеях» (у співавторстві з Анатолієм Кримським, 2011). Остання книга С. Колесникова – документальна повість «Відрядження до пекла» (2016) здобула лауреатство обласної літературної премії імені Євгена Маланюка у номінації «Проза (у тому числі драматичні твори і переклади)» за 2016 рік.

Перебування в Чорнобилі не минулося даром для нашого земляка. 18 грудня 2017 року він пішов у засвіти.

У віртуальній експозиції на сайті музею оприлюднені численні фото, що висвітлюють участь Сергія Колесникова у творчих заходах обласної письменницької організації, літературно-меморіального музею І.К. Карпенка-Карого. Також представлені збірки письменника з автографами, нагороди, особисті документи, подаровані Сергієм Вікторовичем  музею.

Виставка «Місія Сергія Колесникова» – данина пам’яті колоритній, неординарній, талановитій і мужній людині.

Запрошуємо до перегляду за посиланням: http://www.karpenkokarymuseum.kr.ua/kar311_u.html

Наталія Мельниченко,

науковиця літературно-меморіального

музею І.К. Карпенка-Карого