КУЛЬТУРА
Пара лебедів та семеро їхніх дитинчат-непосид живуть у дендропарку на Кіровоградщині (ФОТО)
- Останнє оновлення: 31 липня 2024
Лебеді здатні стати окрасою будь-якої водойми, не дарма споконвіку ними милувалися та захоплювалися, малювали картини, робили фото, складали безліч пісень, казок, легенд. А про їхню «лебедину вірність» знають навіть діти…
Цієї весни пара лебедів знайшла собі затишне місце на річці Боковенька на території дендрологічного парку «Веселі Боковеньки» ім. М. Л. Давидова, розповіли лісівники.
"Якою чудовою була новина, що в тихій заводі лебідка висиджує малят… І ось на світ з’явилося семеро маленьких непосидючих пташенят, які сміливо плавали ще в досить прохолодній воді, вчилися жити на природі. Як справжня мама лебідка слідкувала за малятами, їхнім харчуванням, катала їх на спині, а тато пильнував та охороняв своє сімейство, не дозволяючи імтрішки наблизитися до них.
А ви знали що лебеді є найбільшими водними птахами та є найближчими «родичами» гусей та качок? Вони можуть жити як у солоній, так і у прісній воді, їх вага може сягати від 10 до 15 кг, а розмах крил – понад два метри. Лебеді – рекордсмени за висотою польоту: було зафіксовано факт, коли птахи летіли на висоті 8200 метрів. Середня висота польоту лебедів 2500 метрів, а максимальна швидкість польоту – 80 км/год. Лебеді можуть спати під час плавання, а ще вони володіють хорошим зором, таким чином лебеді бачать усе під водою, коли плавають. У дикій природі вони живуть по 20-30 років, залежно від виду, а ще вони створюють одну пару на все життя.
Про потомство у лебедів піклуються обоє батьків. Якщо самець чи самиця помирає, інший партнер не шукає пари вдруге. На відміну від інших видів, пташенята лебедів не залишають гнізда одразу ж, як тільки навчились літати, батьки піклуються та навчають своє потомство до двох років життя, для того щоб вони могли вижити, якщо залишаться без батьків. З турботою лебеді ставляться не лише до свого партнера і потомства, але й до інших родичів. Наприклад, при нездужані одного з членів зграї, лебеді можуть відкласти переліт аж до його одужання.
Тіло дорослого лебедя покриває близько 25000 пір’їн і тому їх вважають рекордсменами за кількістю пір’я серед птахів. Під час сезонного линяння лебеді на деякий час втрачають здатність до польоту. Полювання на цих птахів категорично заборонено", – розповіли в дендропарку.
Нині працівники лісового центру та відвідувачі парку з задоволенням спостерігають за чудовим сімейством, як малята зростають, набираються сил та перетворюються в прекрасних птахів.