03листопада2024

ГОЛОВНА КУЛЬТУРА У кропивницькому музеї обговорили питання збереження та відновлення національної культурної спадщини (ФОТО)

КУЛЬТУРА

У кропивницькому музеї обговорили питання збереження та відновлення національної культурної спадщини (ФОТО)

464368857 866445072278145 3638173732807434028 n

У Центральноукраїнському обласному краєзнавчому музеї за участі діячів і працівників сфери культури й освіти Кіровоградщини й України відбувся круглий стіл «Збереження та відновлення національної культурної спадщини. Регіональний аспект».

Захід проходив у межах ініціативи «Стань агентом «Баби Єльки», що реалізується однойменною громадською організацією за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та проєкту USAID «Демократичне врядування у Східній Україні».

464138128 866445418944777 6224665884186651038 n

Кураторка наукового напрямку роботи ГО й організаторка круглого столу Світлана Листюк розповіла, що на круглий стіл запросили представників громад, щоб обговорити проблеми, з якими зіштовхуються носії і зберігачі культури в умовах війни і відсутності достатнього фінансування. А також поділитися досвідом боротьби з шароварщиною, відновлення і популяризації культурної спадщини серед молоді.

До обговорення залучили відомих і успішних науковців, освітян, громадських діячів з різних міст України і з-за кордону. Долучилися до учасників культурної події заступниця начальника Кіровоградської ОВА Катерина Колтунова та директорка департаменту культури та туризму Кіровоградської ОВА Уляна Соколенко.

У формі діалогу успішним і болючим досвідом обмінялися діячі і працівники сфери культури й освіти України, зокрема представники громад-учасниць проєкту «Стань агентом «Баби Єльки» – з Олександрівки, Злинки, Олександрії, Попельнастого, Бобринця, Петрового, Родниківки, Малої Виски, інші.

Досвідом поділився і музей-партнер "Брама Гродська", що в Любліні.

Як урятували безціні колекції від окупантів та досліджували музичну спадщину Донеччини розповіли гості з Краматорська та Хлібодарівки Донецької області.

Серед запрошених спікерів була кандидатка історичних наук, старша наукова співробітниця Регіонального центру наукових історико-краєзнавчих досліджень Світлана Проскурова, яка розповіла про важливість реалізації партисипативної функції музею в умовах війни.