23липня2024

ГОЛОВНА ОСВІТА У Кропивницькому формують майбутню мережу десятих класів

ОСВІТА

У Кропивницькому формують майбутню мережу десятих класів

343437163 758289432469878 5336119721683569595 n

Складна демографічна ситуація і війна обумовили те, що у Кропивницькому кількість перших класів буде зменшуватися.

На цьому наголосила начальниця управління освіти Кропивницької міської ради Лариса Костенко, розповідаючи про набір учнів до першого та десятого класів на 2023-2024 навчальний рік. 

Нині у школах триває реєстрація, у тому числі й електронна, учнів до першого класу.

"Батьки повинні дуже виважено підійти до цього питання, щоб мати достатньо інформації, яка допоможе їм визначитися з програмами, за якими у подальшому навчатимуться діти. Кропивницькі школи працюють за програмою Нової української школи і нетиповими програмами – "Інтелект України", "Світ чекає крилатих" і "Розвивальне навчання". Перед тим, як обрати заклад, батькам необхідно ознайомитися з інформацію про програму, за якою відбувається навчання у школі. Цю інформацію можна отримати в садочку, який відвідує їхня дитина, у школі або в міських інклюзивно-ресурсних центрах", – зазначила Лариса Костенко.

Орієнтовно до 79 перших класів, які планують відкрити у школах Кропивницького, підуть 2100 учнів. Прийом заяв від батьків майбутніх першачків завершується 30 травня у школах на територіях їхнього обслуговування, тобто розташованих в мікрорайонах, де проживають діти. Але інколи батьки обирають школу в іншій частині міста, бо в ній навчаються старші діти з родини, або ж у школі іншого мікрорайону є вільні місця. Тоді таку дитину зарахують до першого класу в цей заклад. Якщо вільних місць мало, то зарахування відбудеться за методом жеребкування. У такому випадку заяву треба подати з 1 по 15 червня, зазначає очільниця управління освіти.

Наказ про зарахування дітей у перший клас, чиї заяви подали до 30 травня, буде оприлюднено на сайтах шкіл 1 червня.

"Управління освіти зараз працює над формуванням майбутньої мережі десятих класів. Таких класів плануємо відкрити понад пів сотні у 16 ліцеях міста, які працюють за різними напрямками: суспільно-гуманітарним, природничо-математичним, військовим, художньо естетичним, технологічним, стем-напрямок. Дев’ятикласники мають обрати для себе профіль навчання. Для цього ми провели профорієнтаційні заходи. Очікуємо, що частина учнів підуть у заклади професійно-технічної освіти, в коледжі", – повідомила Лариса Костенко.

Орієнтовно до десятих класів з 2500 дев’ятикласників підуть навчатися півтори тисячі учнів.

Читайте також: Коли школярі Кіровоградщини перейдуть 12-річну систему шкільної освіти

Кропивницькі ліцеїсти перемогли в міжнародному конкурсі