ПОЛІТИКА
Які чотири політичні сили подали найбільше кандидатур до складу ДВК Кіровоградщини
- Останнє оновлення: 19 жовтня 2020
У Кіровоградській області сформували дільничні виборчі комісії.
Спостерігачі ОПОРИ відслідковували формування ДВК у трьох селищних виборчих комісіях та в двох районних у місті Кропивницькому територіально виборчих комісіях. Найбільше місць у цих комісіях отримали представники політичних партій ВО «Батьківщина», «Європейська Солідарність», «Слуга народу» та «Опозиційна платформа – За життя».
У Голованівській селищній ТВК сформували 22 дільничних виборчі комісії. До складу сформованих ДВК увійшло 228 осіб, за поданням голови внесли 44 члени комісії, із них 6 до керівного складу. Найбільше місць у цих комісіях отримали представники політичних сил: ВО «Батьківщина», «Слуга народу», «Опозиційна платформа – За життя», а також «Європейська Солідарність».
У Новоукраїнській міській ТВК сформували 15 дільничних виборчих комісії. До сформованих комісій увійшло 177 осіб від партій, а за поданням голови – 15 осіб. Найбільше подань подали п’ять політичних партій – ВО «Батьківщина», «Європейська Солідарність», «Голос» та «Опозиційна платформа – За життя».
В Олександрійській міській ТВК сформували 45 ДВК. До яких увійшли 757 осіб, не було жодного подання від голови територіально виборчої комісії. Найбільше членами комісії стали представники політичних сил – «Слуга народу», ВО «Батьківщина», «Європейська Солідарність» та «Опозиційна платформа – За життя».
Сформували ДВК і в Подільському та Фортечному районах міста Кропивницький. Практично удвічі менше створили дільниць у Подільському районі – 43, а в Фортечному районні – 77 дільниць. В обох районах найбільш активно членами комісій стали представники партій – «Слуга народу», ВО «Батьківщина» «Опозиційна платформа – За життя» та «Європейська Солідарність». Більше 40 членів комісії подали голови Фортечної та Подільської районних ТВК.
Згідно з частинами 1 та 8 статті 204 Виборчого кодексу України дільнична виборча комісія утворюється відповідною міською чи районною у місті, сільською, селищною виборчою комісією не пізніш як за п’ятнадцять днів до дня виборів у складі голови, заступника голови, секретаря та інших членів комісії.
Відповідно до частини 3 статті 36 Виборчого кодексу України, перше засідання виборчої комісії скликається не пізніш як на другий день після дня її утворення, а наступні засідання – за необхідності.
Читайте також: Хто керуватиме Кропивницьким у найближчі роки, – рейтинги від соціологів