ПОЛІТИКА
Під куполом Кіровоградської обласної ради: у кожного своя версія (ФОТО)
- Останнє оновлення: 04 квітня 2023
Сесія обласної ради, про яку протягом понад трьох діб нічого не повідомляли ні офіційний сайт, ні відповідні сторінки у соцмережах, – «повернулася» в інформаційний простір.
В останній день березня 2023-ого стартувала 15-а сесія обласної ради, де, серед іншого, очільник депутатського корпусу Сергій Шульга мав представити депутатському корпусу щорічний звіт про свою діяльність та роботу обласної ради в умовах воєнного часу. Але втілити в життя порядок денний засідання не вдалося, через плани, як тепер уже зрозуміло, політичних опонентів голови облради.
Як писали в ЗПУ, частина депутатів, точніше 35 обранців, котрі заявили про це, готові були проголосувати за звільнення Сергія Шульги.
Та після обговорення ситуації, що виникла, кількох оголошених перерв та відсутність кворуму в сесійній залі 31 березня депутати припинили роботу пленарного засідання.
Після цього – майже три доби мовчанки з боку тих, хто мав би прокоментувати: що сталося, який вихід і чи є він взагалі. Словом, у пересічних виборців – чимало запитань, в обранців – жодної публічної відповіді.
Хіба що заступник голови обласної ради Дмитро Лінько, котрий із першого дня повномасштабної війни залишив посаду і пішов служити, відразу відреагував з окопів: «У воюючій країні не час ділити посади і займатись політичними розборками. Після перемоги будете до посад рватись. А комусь дуже хочеться зайняти місце в президії…Соромно. Уявляю, що думають громадяни, дивлячись на це все».
Та «заява» Лінька не додала розуміння того, що ж таки відбулося "під куполом" обласної ради чинного скликання.
Сергій Шульга: Бо я не вмію домовлятися
Таку тривалу паузу в комунікації вчора, 3 квітня, на своїй сторінці у фейсбуці пояснив Сергій Шульга, мовляв, очікував, коли «градус спав».
«…на жаль, користуючись тим, що зараз повномасштабна війна і вся увага зосереджена на подіях під Бахмутом та на лінії всього фронту, старі політичні групи в області роблять усе, щоб повернути собі вплив. Якщо підсумувати, то за цю каденцію вже більше десяти разів вони виношували план звільнити мене з посади.
Чому вони це роблять? … Бо я не вмію домовлятися. Але про що йде мова? Якщо треба сідати за круглий стіл – мої двері завжди відчинені. Якщо про договорняки, то у нас дійсно різні системи координат. У моїй – прозорий менеджмент, ефективна робота комунальних підприємств, співпраця з ЄС. Що у їхній – багатьом добре відомо. Адже, це я в політиці – людина нова. А от інших головних акторів цього театру абсурду життя добре покидало по політичних проєктах.
Вони можуть вигадувати все, що завгодно, робити різні вкиди, фейки... Я не боюся їхніх «привітів» і тиску.
Для мене головне, що можу спокійно дивитися людям в очі. Я знаю, що йду законним шляхом», – йдеться в повідомленні очільника депкорпусу.
Сергій Коваленко: То одноосібне рішення Шульги
Тим часом представники фракцій під час пресконференції в обласній військовій адміністрації розповіли про своє бачення кризової ситуації.
"Протягом півтора року ми з колегами подавали документи, які не доходять до розгляду в сесійній залі. Сергій Шульга не реагує на звернення депутатів ", – зазначив Олександр Горбунов ("За майбутнє").
За його словами, зміну керівника депутатського корпусу ініціювали представники всіх фракцій, крім проросійської ОПЗЖ.
"Голову обласної ради можна звільняти шляхом таємного голосування. Це питання – а не проєкт рішення про звільнення – може бути внесене на розгляд обласної ради на вимогу не менше ніж третиною депутатів. Усі норми закону витримали», – додав ексголова облради Олександр Чорноіваненко («Батьківщина»).
У грудні 2022-ого депутати дізналися про те, що НКРЕКП для свого ліцензіата "Дніпро-Кіровоград" встановила тариф у 55 гривень за кубометр води.
"Ми попросили Сергія Шульгу відзвітувати про це… То не позиція депутатів щодо суми 55 гривень. То було одноосібне рішення Шульги", – зауважив Сергій Коваленко ("Європейська Солідарність").
І додав, що з 1 липня можуть підняти тариф до понад 61 гривні за кожен кубометр води.
"Ми з Сергієм Шульгою в одній фракції. Але він і нас не чув. Коли я в нього запитав про "Дніпро-Кіровоград", чого він призначає Олександра Пісного, почув, що це його рішення. Коли торік побачив фінансовий баланс по ОКВП за шість місяців, – заявив Шульзі, що з цим треба щось робити: у 2021 році там був прибуток 10 мільйонів, а в 2022-ому вже збиток у 296 мільйонів. Сергій Шульга сказав, що там нормальні керівники», – повідомив Юрій Дрозд («Слуга народу»).
Андрій Лаврусь: Назад дороги нема
Тож, точка кипіння досягнута. Назад дороги нема, так вважає депутат Кропивницької районної ради Андрій Лаврусь.
Про це він пише у своєму телеграмканалі.
"Проєкт рішення про звільнення голови підписали представники всіх партій, які присутні в обласній раді. Серед підписантів є також депутати, які очолюють обласні заклади (смілива позиція!). Єдині, хто не підписав, – депутати забороненої проросійської ОПЗЖ. Навіть більше – це єдині хто став у захист Шульги…Знаєте, брати в союзники і прикриватись опзжистами якось не патріотично, я би сказав навіть гидко. Ще на захист голови прийшла парочка прикормлених посадами депутатів від РПЛ. Що буде далі спрогнувати не важко», – зазначає пан Лаврусь.
Він не відкидає варіанту, що у ситуацію втрутяться з Офісу президента.
Єдиним виходом із ситуації Андрій Лаврусь вважає призначення дати засідання, зібрання депутатів і голосування.
Але його думка «під куполом» обласної ради мало важить, тож, час покаже, чи доведуть депутати до логічного завершення історію з недовірою очільнику корпусу й чи поставить Шульга це питання на голосування. Поки що навіть про дату продовження скандальної сесії не йдеться.
Довідково: "Під куполом" – науково-фантастичний роман американського письменника Стівена Кінга. У ньому розповідається, як люди виживають, будучи відрізаними від світу невидимим бар'єром…
Світлини – з соцмереж