13червня2024

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА Ще.. ІСТОРІЯ Кропивницький науковець спростовує радянські міфи щодо Другої світової війни (ФОТО)

ІСТОРІЯ

Кропивницький науковець спростовує радянські міфи щодо Другої світової війни (ФОТО)

396961109 779951307475108 4332457805464981278 n

До Дня вигнання нацистських окупантів з України у рамках проєкту «Історична пам’ять про Другу світову війну: в пошуках історичної правди» у обласному краєзнавчому музеї провели публічну лекцію.

Кандидатка історичних наук, доцентка, завідувачка сектором історико-краєзнавчих досліджень, модераторк заходу Світлана Проскурова розповіла, що істрична дата відзначається в країні щороку 28 жовтня. Саме цього дня 1944 року з території України вигнано останнього солдата нацистського Рейху. Так, 28 жовтня 1944 року визволений найзахідніший регіон України — Закарпаття. Тому саме цю дату визначено Указом Президента від 20 жовтня 2009 року. Цього дня вшановують пам'ять всіх українців, які віддали життя, виганяючи нацистських окупантів з нашої землі. Також було представлено для присутніх виставку Українського інституту національної пам’яті «Українська друга світова».

Спікер заходу, кандидат історичних наук, доцент Олександр Чорний розповів про те, що сьогодні є дискусійним питання періодизації битви за Дніпро. Лектор відстоює думку про те, що битва за Дніпро дорівнює битві за Україну, яка була однією з найтриваліших подій війни (тривала понад 220 днів). Також спікер намагався спростувати деякі радянські міфи щодо історіографії Другої світової війни. Окремо було закцентовано на важливості написання власного нового наукового погляду на події Другої світової війни та відхід від радянських стереотипів.

Серед присутніх були студенти Донецького університету внутрішніх справ, викладачі, краєзнавці та науковці. Учасники заходу прослухали доповідачів та оглянули матеріали виставки.