СУСПІЛЬСТВО
Філокартична Шевченкіана в колекції кропивничанина Юрія Тютюшкіна (ФОТО)
- Останнє оновлення: 09 квітня 2020
Поштові листівки Шевченківської тематики – від своєї появи на світ – налічують уже далеко не одну тисячу.
І, як це нещодавно довів Кіровоградський обласний художній музей комплектом власної Шевченкіани, поштівки цієї тематики, започатковані на зорі минулого століття, продовжують виходити і в наш час.
До числа земляків, котрі їх колекціонують, належить відомий філокартист Юрій Тютюшкін.
"У своїй колекції маю кілька десятків листівок, присвячених життю і творчості Тараса Шевченка. Йдеться про комплекти, серії та окремі поштівки. Серед них художні, репродукційні та фотонатурні. Відомо, що однією з перших шевченківських листівок була репродукція портрета Тараса Шевченка роботи художника Івана Крамського, що вийшла ще 1905 року. Згодом побачила світ листівка з автолітографією портрета Великого Кобзаря роботи Фотія Красицького. Здається, що тільки до 1917 року в Україні вийшло близько трьохсот листівок на шевченківську тематику… У другій половині минулого століття, у зв’язку з відзначенням помітних ювілеїв Тараса Шевченка, видано кілька значних серій поштових листівок, до яких увійшли як репродукції художніх творів його самого, так і репродукції на шевченківські мотиви відомих художників Івана Їжакевича, Федора Кричевськоґо, Миколи Глущенка, Антіна Манастирського… Особисто я маю серед іншого, зокрема, добірку репродукцій на поштових листівках народного художника України й мужнього політв’язня Володимира Куткіна (1926-2003). Йдеться про образотворчі роботи, виконані за піснями на слова Тараса Шевченка. Гадаю, що в цей непростий час багатьом буде цікаво познайомитися з ними, – розповів Юрій Тютюшкін.
Колекціонер сподівається, що до 22 травня, дня перепоховання Шевченка, матиме можливість організувати виставку поштової Шевченкіани своєї колекції.
Федір Шепель,
фото автора