СУСПІЛЬСТВО
У кропивницькому музеї експонують виставку робіт у техніці джутової філіграні (ФОТО)
- Останнє оновлення: 07 листопада 2021
У кропивницькому літературно-меморіальному музеї І.К. Карпенка-Карого відкрито виставку «Як до Інгулу Сугоклею – тягне ниточку до клею».
На ній представлені мистецькі роботи у техніці джутової філіграні, створені Оксаною Шарій – головною художницею обласного академічного театру ляльок.
На щойно відкритій у музеї виставці представлено більше двох десятків робіт художниці. В оригінальній техніці створені портрети фантастичних та міфічних істот – Мавки, Діоніса, Медузи Горгони; театральні маски; вироби з народно-традиційними мотивами. А яке розмаїття оригінальних жіночих прикрас, ваз, шкатулок, ліхтариків! У них вміло поєднана казка й реальність, вимисел і код душі українців. І все це вишукано, ексклюзивно, несподівано.
Прологом до презентації став чудовий концерт ансамблю «Мініатюра» викладачів музичної школи № 3 міста Кропивницького. Прекрасна музика у виконанні Аліни Довгої, Сергія Щербини, Галини Єднак, Наталі Коротєєвої, Валерії Степичевої розчулила і налаштувала присутніх на зустріч з чарівницею, бо як ще можна назвати жінку, яка з тонкого шнура за допомогою клею робить справжні дива.
У джутовій філіграні Оксани Шарій ніби прихована поезія і музика. Тож про високий талант художниці захоплено говорили директорка музею Лариса Хосяінова, головна режисерка театру ляльок Вікторія Ставріаніді-Стогодюк, поетеси Олена Надутенко й Антоніна Корінь, громадські діячі і митці.
Мистецьки роботи Оксани Шарій перебуватимуть у музеї до 30 листопада цього року.
Виставка відкрита для відвідувань з 10.00 до 17.00 щоденно, крім суботи.
Довідково: Оксана народилася у Кіровограді (нині – м. Кропивницький). Закінчивши місцеве технічне училище, здобула спеціальність художника-оформлювача.
Творчий шлях у театрі розпочався 2008 року. Працювала реквізитором, художником з освітлення. Через два роки дебютувала як художник-постановник у виставі «Чарівні дива новорічної ночі». Своїм наставником вважає заслуженого працівника культури України Василя Остапенка, який присвятив ляльковому театру чотири десятиліття свого життя.
У 2017 році Оксана Валеріївна виграла конкурс на вакантну посаду головного художника. Постійно вдоскналює свою майстерність. Зараз їй, студентці-заочниці четвертого курсу, додають професіоналізму педагоги мистецького факультету ЦДПУ ім. Володимира Винниченка Лариса Кулініч, Лариса Гарбузенко, Тетяна Стрітьєвич.
У червні 2019 року сценографія до 4-х вистав театру була представлена серед робіт п’яти художниць-лялькарок України на всесвітній виставці театрального мистецтва «Празьке квадрієнале», яка проходила у Празі за участі представників більш ніж 200 країн.
У 2019 році Оксана Шарій була нагороджена дипломом ХІІІ Всеукраїнської виставки-конкурсу «Арт-Країна», що проходила у Києві в рамках Міжнародного проєкту HANDMADE-Expo. Декоративне панно з джуту «Маска» посіло друге місце.