СУСПІЛЬСТВО
Сексуальні злочини не мають термінів давності: у Кропивницькому презентували закодовані історії жертв насилля (ФОТО)
- Останнє оновлення: 24 березня 2023
У Музеї мистецтв відкрили експозицію інсталяцій проєкту «Вишиті болем», що має привернути увагу до проблеми насильства жінок, вчиненого в Україні російськими окупантами.
Виставку презентували у Кропивницькому за ініціативи Кіровоградської обласної організації ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення».
На інсталяціях – вишиті рушники, у яких закодовані зібрані історії жінок, почуті психологами від жертв сексуального насилля, які звернулися за психологічною допомогою. Кожен рушник вишитий ще й тими візерунками і в тих кольорах, що притаманні конкретним регіонам країни. Але виставка не травматизує її глядачів, адже не розповідає документальні факти з історій жінок.
«Російські окупанти вчинили насильство над людьми, які не мали і не мають воювати. Жертв насильства багато, ми не знаємо точної цифри, бо жертви мовчать. Ця виставка не тільки оприявлює цей біль, а й дає можливість бути цій проблемі в суспільстві. Важливо пережити цей біль, дати йому місце, бо життя продовжується. Ця виставка не просто фіксує біль, вона дає надію, – зазначила голова КОО ВГО "Асоціація сприяння самоорганізації населення" Алла Волошина.
У відкритті виставки взяли участь також представники Кіровоградської ОВА, підрозділів національної поліції, центру безоплатної правової допомоги.
За словами фахівчині Регіонального центру з надання БВПД у Кіровоградській та Миколаївській областях Олени Роміциної, сексуальні злочини не мають термінів давності, тому людина може звернутися по допомогу у будь-який час, коли буде до цього готова. У бюро безоплатної вторинної правової допомоги надається комплексний правовий супровід постраждалих.
За словами музейників, експозиція працюватиме деякий час у залі сакрального мистецтва Музею мистецтв, а потім помандрує громадами Кіровоградщини.
Довідково: мистецький проєкт створено в межах проєкту «Жіноче лідерство: на шляху відновлення України», що фінансується завдяки допомозі Великої Британії від уряду Великої Британії та впроваджується організацією Пакт й консалтинговою агенцією One Health.