22лютого2024

ГОЛОВНА СУСПІЛЬСТВО Громада з Кіровоградської області напрацює рішення з організації безпечного простору на своїй території

СУСПІЛЬСТВО

Громада з Кіровоградської області напрацює рішення з організації безпечного простору на своїй території

53енг5874

Упродовж чотирьох місяців 24 громади з 13 областей України разом з експертами U-LEAD напрацюють рішення з організації безпечного простору на своїх територіях.

Цей досвід стане дорожньою картою впровадження безпекових заходів і для інших громад.

Днями стартувала робота Мережі з обміну досвідом у сфері безпеки. За словами організаторів, за участь у програмі боролися команди 110 громад.

До спільноти за результатами конкурсного відбору увійшли: Уланівська, Козятинська та Стрижавська громади з Вінницької області, Межиріцька, П'ятихатська та Жовтоводська громади з Дніпропетровської області, Рогатинська громада з Івано-Франківської області, Бобринецька громада з Кіровоградської області, Трускавецька та Бориславська громади з Львівської області, Мостівська, Доманівська та Кам'яномостівська громади з Миколаївської області, Суворовська територіальна громада з Одещини, Петрівсько-Роменська громада з Полтавщини, Бережанська та Байковецька громади з Тернопільської області, Наталинська та Кегичівська громади з Харківщини, Паланська громада з Черкащини, Кам’янська громада з Чернівецької області, Бобровицька, Михайло-Коцюбинська та Холминська громади з Чернігівщини.

У U-LEAD зазначили, що мережа з обміну досвідом вплине на якість життя понад 454 560-ти мешканців, які проживають у 24-х громадах, відібраних для розробки безпекової програми. Таке регіональне охоплення дозволить поширити досвід громад-учасниць і в подальшому передавати його іншим громадам, покращуючи безпекову ситуацію в Україні.

Консультуватимуть учасників експерти з безпеки Програми «U-LEAD з Європою» Олег Левченко та Артем Вівдич.

"Робота мережі з обміну досвідом розпочалася з дводенного семінару на тему «Теоретичні та практичні аспекти аналізу безпекової ситуації в громаді». Впродовж якого спікери ознайомили учасників із завданнями органів місцевого самоврядування у сфері громадської безпеки та цивільного захисту. Також були розглянуті алгоритми аналізу даних для підготовки Програми забезпечення безпекового простору громади. Учасникам пояснили, як відбувається збір, ідентифікація та верифікація даних під час аналізу безпекової ситуації в громадах, які інструменти аналізу та моніторингу використовуються", – зазначили організатори.

Наступний семінар відбудеться у липні. А між навчаннями команди громад працюватимуть над збором даним про свою громаду, а також візьмуть участь у групових та індивідуальних консультаціях.