СУСПІЛЬСТВО
Людина – не товар: у Кропивницькому провели вуличну акцію (ФОТО)
- Останнє оновлення: 28 липня 2023
Напередодні Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми працівники бібліотеки імені Маланюка провели низку тематичних заходів.
Так, для курсантів Донецького державного університету внутрішніх справ провели інформаційно-тренінгову сесію «Розумій та протидій», елементами якої були перегляд фільму «Життя на продаж» та роздуми щодо того, чому ж людина – не товар.
Водночас на бібліотечному майданчику відбувалася акція, участь в якій узяли наші постійні партнери представники громадських організацій «Десяте квітня» та «Чистий аркуш», поліції, обласного департаменту соціального захисту та обласного центру зайнятості. Вони надавали консультації перехожим і відповідали на їхні запитання.
Торгівля людьми має дуже багато форм, як то усиновлення у комерційних цілях, використання в порнобізнесі чи у військових конфліктах, залучення до злочинної діяльності, трансплантація чи насильницьке донорство тощо. Останньому пункту бібліотекарі приділили окрему увагу: запропонували для перегляду тематичну літературу під назвою «Донорство органів і тканин людини: медико-правовий аспект».
Важливим елементом акції було експрес-опитування кропивничан та гостей міста щодо їхньої поінформованості про проблему торгівлі людьми. Зазначимо, що з кожним роком кількість людей, які знають про торгівлю людьми і знають, куди звернутися за допомогою, зростає. Активна робота громадських організацій і державних установ щодо попередження торгівлі людьми має позитивні результати. В цей поступ свій внесок вже багато років робить і бібліотека Чижевського.
Українці розуміють, що торгівля людьми не має географічних кордонів і що жертвою торгівців може будь-яка людина. Експрес-опитування показало і високу обізнаність щодо допомоги державних установ постраждалим. Але зупиняти просвітництво щодо торгівлі людьми не варто.
Довідково: Національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів: 0 800 505 501 або 527.
Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації функціонує за єдиним гармонізованим загальноєвропейським номером з надання психологічної допомоги 0 800 500 335 або 116 123.
Національної гарячої лінії для дітей та молоді 0 800 500 225 або 116 111.
Торгівля людьми вважається особливо тяжким злочином в Україні: стаття 149 Кримінального кодексу передбачає, що злочини, пов’язані з торгівлею людьми, караються позбавленням волі на строк від 3 до 15 років.