21травня2024

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА СУСПІЛЬСТВО У Кропивницькому виявляють кліщів, заражених збудником хвороби Лайма (ФОТО)

СУСПІЛЬСТВО

У Кропивницькому виявляють кліщів, заражених збудником хвороби Лайма (ФОТО)

be160158 4399 48fc 93a2 480f73c8ff77

У весняно-літній період щорічно у природі активізуються кліщі. Їх укусів людям варто остерігатися під час перебування на природі, особливо, в зонах зелених насаджень.

Не всі кліщі в природі є інфікованими. Та слід пам’ятати, що інфіковані можуть бути переносниками 150 інфекційних хвороб, зауважила головна державна санітарна лікарка Кіровоградської області Надія Оперчук.

Вона нагадала, що хвороби, які здатні переносити кліщі, відносять до категорії особливо небезпечних. Дослідження проводять у лабораторії особливо небезпечних інфекцій ОЦКПХ.

«У природі існує два піки сезонної активності кліщів – весняний та осінній, коли люди найчастіше звертаються щодо присмоктування. Так, з початку нинішнього року до медзакладів регіону з приводу укусів та присмоктування кліщами звернулася 21 людина, 16 із них – у Кропивницькому. Кліщі, яких зняли з людей, не були заражені збудниками Лайма-бореліоза», – зазначила Надія Оперчук

За її словами, серед симптомів, які може відчувати людина, вкушена інфікованим кліщем, – підвищення температури тіла, загальна слабкість, млявість.

Якщо вчасно не призначити лікування, то хвороба переходить у хронічну форму та може призвести до інвалідності.

Після та під час прогулянки на природі слід оглядати себе щодві години, радить Надія Оперчук. Якщо кліщ перебуває на тілі до однієї доби, то ризик інфікування буде мінімальним. Якщо ж він провів на тілі до трьох діб, то ризик інфікування наближається до 100%1dc0a916 127e 4bfa a954 0adff63a33a3.

Усього в лабораторії особливо небезпечних інфекцій з початку року досліджено 31 екземпляр кліщів – два із них були заражені збудником хвороби Лайма.

Під час інспекції зелених насаджень 2 квітня, виловили ще 40 кліщів: на Козачому острові не знайшли жодного; біля кардіодиспансеру – 20; у гаю Десантників та парку Космонавтів – по 10. 

За результатами досліджень виловлених кліщів, 7 із 40 виявилися зі збудником хвороби Лайма: 4 – із гаю Десантників, 2 – із парку Космонавтів та 1 на території кардіоцентру.

До місцевої влади направили лист із рекомендаціями щодо проведення протикліщевих заходів у місцях масового перебування та зонах відпочинку людей.

Поради, що робити, якщо виявили на собі кліща:

Якнайшвидше видаліть його самостійно або зверніться до найближчого медзакладу.
Обробіть місце укусу хлоргексидином, водою з милом, спиртом тощо.
Здайте кліща на дослідження у лабораторію особливо небезпечних інфекцій Кіровоградського ОЦКПХ.
Одразу зв’яжіться із сімейним лікарем: очно чи дистанційно.
Отримайте рецепт на антибіотик, потрібний для знищення борелій, які вам передалися, якщо кліщ був інфікований.
Повністю закінчіть призначений лікарем курс антибіотиків, не перериваючи його.
Будьте уважні до симптомів хвороби Лайма після лікування – можливо, буде потрібен другий етап терапії.

Читайте також: У Кропивницькому продезінфікують від кліщів паркові зони