СУСПІЛЬСТВО
Чим займається Центр життєстійкості у Кропивницькому та як туди потрапити (ФОТО)
- Останнє оновлення: 13 серпня 2024
Два тижні минуло з тих пір, як запрацював Центр життєстійкості у Кропивницькому.
Він розпочав свою роботу у Кропивницькій громаді 1 серпня.
Це експерементальний проєкт, що його реалізує Міністерство соціальної політики, є складовою Всеукраїнської програми ментального здоров'я “Ти як?” У Кропивницькому його втілює міська рада спільно з громадською організацією “Відчувай”, пояснила очільниця Лілія Місюня.
За її словами, тут люди можуть отримати професійну допомогу, знайти опору та навчитися впоруватися зі стресами і життєвими труднощами.
Нині у центрі працюють троє психологів, четверо фахівців із соціальної реабілітації та соціальний менеджер.
“Уже два з половиною роки ми щодня перебуваємо під впливом стресу і негативних емоцій. З таким навантаженням складно впоруватися і дітям, і дорослим. Наша функція – підтримати громаду й виробити в ній максимальну стійкість через надання психо-соціальних послуг. Працюємо з ветеранами та ветеранками, внутрішньо переміщеними особами, людьми, які тимчасово опинилися у скрутних життєвих обставинах, молоддю, волонтерами”, – каже Лілія Місюня.
У Центрі життєстійкості запроваджена система перенаправлення клієнтів у міські заклади, де люди можуть отримати фахову, наприклад, юридичну допомогу, психіатричну, медичну, з працевлаштування тощо.
У новоствореному центрі максимально працюватимуть із чотирма основними компонентами програми життєстійкості:
1. Оцінка звернень громадян та первинний скринінг потреб людини з подальшим направленням до необхідних фахівців.
2. Надання соціальних послуг – групові заняття, тренінги та увесь спектр послуг з психосоціальної підтримки. За потреби, у центрах життєстійкості можуть бути додатково організовані ряд інших послуг: первинна правнича підтримка, консультацій щодо питань зайнятості, супровід ветеранів та інше – ті послуги, яких потребують мешканці конкретної громади.
3. Координація волонтерських активностей – оперативне реагування на ті потреби, які виникатимуть у громаді, та акумуляція волонтерського потенціалу навколо цих потреб.
4. Сімейний простір для підтримки родин: організація активностей та занять для дітей, навчання батьків, проведення заходів для родин.
“У фокусі всіх наших активностей є і залишатиметься ментальне здоров'я кропивничан та гостей міста”, – зауважила пані Лілія.
Довідково: адреса Центру життєстійкості у м. Кропивницькому:
вул. Віктора Френчка, буд. 72;
тел.: +380507024009;
email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.;
сторінка у ФБ: https://www.facebook.com/profile.php?id=61563891982173.