04травня2024

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА ЕКОНОМІКА Через нераціональне використання теплового ресурсу осінньо-зимовий період у Кропивницькому буде складним

ЕКОНОМІКА

Через нераціональне використання теплового ресурсу осінньо-зимовий період у Кропивницькому буде складним

34183 368x264 2

Про складність умов підготовки до осінньо-зимового періоду говорив міський голова Андрій Райкович під час апаратної наради учора, 30 серпня.

"Уряд на початку року звернувся до міських голів із наполегливим проханням не піднімати тарифи на тепло, нас тішили меморандумами, чисельними обіцянками. Але ціни на газ зростають, а рахунки “Теплоенергетика” ніхто не розблоковує  і це значно утруднює проведення підготовки теплового господарства міста до опалювального сезону, який,   фактично, у Кропивницькому відбуватиметься в режимі надзвичайної ситуації. Ми не опускаємо руки, ведемо перемовини і далі.  Легко не буде, ми це розуміємо, по загальному настрою на тих нарадах у центральних органах влади, що вже пройшли", – наголосив Андрій Райкович. 

Минулого тижня на нараді у міністра розвитку громад і територій Олексія Чернишова  міський голова Андрій Райкович детально проаналізував  ситуацію з перебігом  опалювального сезону, і того, що вже пройшов, і майбутнього. У минулому сезоні місто дотувало теплогенеруюче підприємство в обсязі  147 мільйонів гривень. За попередніми розрахунками, в рамках  чинних  цін і виділених лімітів – КП «Теплоенергетик» у новому сезоні матиме  ще близько  410 мільйонів гривень збитків. Такого додаткового фінансового ресурсу в міському бюджеті територіальної громади немає. У свою чергу, очільник Кропивницького поділився власним баченням розвитку подій і вніс пропозиції щодо запровадження компенсаторних заходів.

Андрій Райкович звернув увагу і на  соціальну складову модернізації та функціонування системи теплопостачання в обласному центрі.

"Сьогодні на все місто залишилося близько 30 % споживачів центрального теплопостачання. Повністю зруйнована і вбита система гарячого водопостачання: люди мають чітко усвідомлювати ситуацію. Такий підхід призвів до катастрофічно негативних наслідків і  змушує провести капітальну модернізацію теплового господарства із заміною котелень. Для цього потрібен величезний фінансовий ресурс, йдеться не про один, чи два мільйони гривень. Потрібно щонайменше півмільярда гривень  інвестицій. Пошук інвесторів, залучення кредитних ресурсів – це теж завдання влади, але варто розуміти, що такі інвестиції підуть на забезпечення потреб лише близько 20 % мешканців міста, оскільки значна більшість або проживає в приватному секторі, або ж  вирішила для себе питання опалення приміщень шляхом встановлення автономних систем", – повідомив міський голова

Продовжуючи тему організації теплопостачання Кропивницького, Андрій Райкович згадав і про борги населення за отримане тепло.

"Люди скаржаться, що їм не дають дозволи на від'єднання від тепломережі. Розбираємося, а там – величезні суми  заборгованості за спожите тепло. Розрахуйтеся за отриману послугу і тоді, якщо це відповідає чинним правилам і порядку припинення подачі тепла, будь ласка. Ми вже відключили 58 житлових будинків", – зауважив міський голова. 

Це не впливає стратегічно на загальний стан справ, навіть навпаки, подавати тепло в будинки, де залишилося 5-10 % користувачів централізованого теплопостачання, це нераціональне використання теплового ресурсу.

kr-rada.gov.ua

Читайте також: