12червня2021

ГОЛОВНА КУЛЬТУРА У Кропивницькому презентували «Подвійну райдугу» (ФОТО) 

КУЛЬТУРА

У Кропивницькому презентували «Подвійну райдугу» (ФОТО) 

P1010036

У понеділок, 25 листопада, у літературно-меморіальному музеї Івана Карпенка-Карого, що в Кропивницькому, відбулася презентація книги-альманаху української та болгарської поезії й прози під назвою «Двойна дъга», що в перекладі українською означає подвійна веселка або, що суголосно болгарській назві, – подвійна райдуга.

P1010188

У вступному слові ініціаторка й керівниця проекту, співавторка й перекладачка, співробітниця літературного музею Антоніна Корінь наголосила, що альманах є першим випуском нового міжнародного проекту. На його сторінках представлена творчість дванадцяти сучасних літераторів Болгарії, та одинадцяти - міста Дніпра й Кіровоградщини. Звернула увагу на переклади Генки Богданової. Сергій Осадчий, котрий очолює об’єднання болгар краю «Нашите хора», подякував за плідну співпрацю українців і болгар. Голова Кіровоградської обласної організації Національної спілки письменників України, головний редактор альманаху та автор передмови Василь Бондар розповів про роботу над книгою. Секретами власної творчості, зокрема перекладацької, поділився поет Володимир Могилюк. Упорядниця книги, співавторка й перекладачка Наталія Бідненко, прочитала болгарською та українською вірш Марії Шандуркової. Різномовні поезії з альманаху прозвучали й у виконанні літератора Бориса Ревчуна. Дві болгарські народні пісні подарувала присутнім Галина Демура. А пісню «Золота заметіль» болгарською мовою виконав бард Олександр Антоненко.

P1010028

Координатор роботи українських і болгарських письменників, заступник голови Дніпровської общини болгар Володимир Стафідов з Дніпра звернув увагу на особливі моменти творчої співпраці. Разом із журналісткою Людмилою Макей вони створили дует, у виконанні якого вперше прозвучали пісні на їх музику та вірші Наталії Бідненко й Антоніни Корінь.

2019 11 25 21 02 34 636Перша читачка альманаху – очільниця творчого об’єднання «Парус» та співзасновниця «Нашите хора» – Олена Надутенко дала високу оцінку новому літературному проекту.

На людному заході, в залі літературного музею, що ледь вміщав кропивничан та гостей з районів області й Дніпра, були присутні поети й прозаїки, композитори й виконавці, журналісти й видавці, бібліотекарі й музейники, болгари й прихильники болгарської культури, представники польської та ромської общин.

Книга вийшла в українсько-болгарському видавництві «Zoridenn» за спонсорської підтримки Кіровоградського обласного об’єднання болгар «Нашите хора» та Асоціації болгар усього світу. Тому не дивно, що у фіналі зустрічі прозвучала пісня  Антоніни Корінь та Олександра Лазарєва «Меценати».              

Усім співавторам та активістам болгарського руху були подаровані примірники книги.

У заході прийняв участь заступник міського голови з питань діяльності органів виконавчої влади Андрій Паливода.

 Федір Шепель,

фото автора та літературного музею