26квітня2024

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА СУСПІЛЬСТВО Підвали житлових будинків Кропивницького перетворюються на басейни нечистот та сміття

СУСПІЛЬСТВО

Підвали житлових будинків Кропивницького перетворюються на басейни нечистот та сміття

05 1У Кропивницькому мешканці другого під’їзду будинку по вулиці Пацаєва 14, корпус 1 б’ють на сполох. Уже понад рік підвал їхньої домівки затоплений відходами каналізаційних стоків.

Про це вони повідомили ЗПУ.

Звернення до ЖЕО на сьогоднішній день не дали жодних результатів.

«До будинку не можливо заходити. Сморід стоїть такий, що люди вимушені тримати вхідні двері до під’їзду постійно відкритими. Представники ЖЕО знають про нашу проблему, адже ми вже неодноразово зверталися до них. Та вони не можуть вирішити це питання, посилаючись на те, що проблема у прибудинковій мережі. Нам порадили звернутися на «гарячу лінію» міського голови та до управління ЖКГ. Але ми ж справно сплачуємо квартплату, й маємо право на нормальні умови проживання. У нас вже немає сил перебувати  в таких умовах. Зараз готуємо звернення до депутата від нашого округа Богдана Товстогана, може він нам допоможе», – скаржаться кропивничани.

Як з’ясувалося, ця проблема непоодинока. Сьогодні, 5 липня,  управління житлово-комунального господарства міської ради Кропивницького звернулося до осіб, які не замислюючись над наслідками допускають потрапляння різного роду предметів та речовин, що заборонені правилами користування каналізаційними мережами (харчові відходи, ганчір’я, особисті речі тощо). 

В ГУ ЖКГ попереджають, що нецільове використання сантехнічних вузлів призводить до погіршення роботи внутрішньобудинкових мереж каналізації, а також засмічення зовнішньобудинкової мережі, що у подальшому стає причиною зменшення прохідності каналізаційних трубопроводів і виникнення аварійних ситуацій.

Через засмічення стічні води піднімаються на поверхню, відбувається вилив нечистот, у тому числі до підвалів житлових будинків. Переважної більшості проблем можна уникнути, якщо навчитися грамотному водокористуванню, а саме, виконанню декількох нескладних правил. У першу чергу, необхідно відділяти тверді відходи від рідких. Неприпустимо засмічувати очисну систему такими відходами і в таких обсягах, з якими вона просто не здатна впоратися.

Елементарні правила користування каналізаційними мережами:

1. Забороняється скидання до системи каналізації будь-яких харчових відходів, решток продуктів тощо;

2. Забороняється кидати в унітази пісок, будівельне сміття, сухі й розведені будівельні суміші і їх залишки, ганчірки, вату, предмети особистої гігієни, кістки, скло, металеві й дерев’яні предмети, шерсть та волосся; а також легкозаймисті рідини, кислоти, масла;

3. Забороняється користуватися мийками, умивальниками, унітазами, посудомийними й пральними машинами у випадку засмічення в каналізаційній мережі, тобто забороняється робити будь-який злив води в каналізацію до усунення засмічення;

4. Негайно повідомляти аварійні служби Кропивницького ВКГ ОКВП «Дніпро-Кіровоград» та житлово-експлуатаційні організації про всі несправності системи водопроводу й каналізації;

5. Оберігати санітарні прилади й відкрито прокладені трубопроводи від ударів і механічних навантажень; пластмасові труби (поліетиленові каналізаційні стояки й підводки холодної води) від впливу високих температур, механічних навантажень, ударів, нанесення подряпин;

6. При засміченні поліетиленових каналізаційних труб забороняється користуватися сталевим дротом, пластмасові трубопроводи прочищати відрізком поліетиленової труби діаметром до 25 мм або твердим гумовим шлангом. 

Недотримання цих вимог збільшує кількість засмічень, що, у свою чергу, призводить до уповільнення їх ліквідації комунальними службами. 

Головне - каналізація призначена для відведення стоків і рідких відходів від житлових будинків!