Новини
Увага до деталей рятує життя: жителям Кіровоградщини нагадують правила поведінки з вибухонебезпечними предметами
- In НОВИНИ
- Останнє оновлення: 03 червня 2022
Чи не щодня на території України рятувальники проводять роботи щодо розмінування та знешкодження вибухонебезпечних предметів після відходу російських окупантів.
Увага до деталей та попереджувальних знаків рятує життя, зазначають у НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області
Мабуть кожен українець якщо не читав, то чув випадки необережного поводження дітей (особливо підлітків) з вибухонебезпечними предметами навіть з летальними випадками. Тому, щоб убезпечити наших дітей від катастроф, варто самим чітко знати та розуміти алгоритм дій при виявленні небезпечної знахідки, адже природна зацікавленість дітей спонукає їх на різні експерименти. Ці знахідки вони можуть випробовувати на міцність, кидати у вогонь, розібрати, принести додому, у двір або в заклад освіти. Ця тематика потребує особливої уваги, оскільки нездетоновану вибухівку можна зустріти будь-де у багатьох населених пунктах! Сьогодні можна знайти багато навчальних відео матеріалів для дітей щодо правил поводження з вибухонебезпечними предметами, ось основні з них:
1. У відкритому доступі https://www.minre.gov.ua/news/minna-bezpeka-ne-bez-peka-minreintegraciyi-spilno-z-vydavnyctvom-ranok-rozmistyly-u-vidkrytyy містяться правила поведінки під час знахідки небезпечного предмета у формі дитячих коміксів «Мінна безпека не без ПЕКа» та «Безпечний ПЕКосвіт», інтерактивність книжки допоможе в ігровій формі легше засвоїти матеріал. Видання рекомендоване до читання маленьким українцям і їхнім батькам. Завантажити видання можна безкоштовно за посиланнями:
Частина 1 - https://www.ranok.com.ua/info-prazdnichnye-raskraski-kniga-3-snegurochka-5640.html
Частина 2 - https://www.ranok.com.ua/info-bezpechniy-pekosvit-34684.html
2. За сприянням ДСНС України Агентством США з міжнародного розвитку (USAID в рамках проекту «Говерла») розроблено відеоролики щодо рекомендацій дітям про ризики, пов’язані з вибухонебезпечними предметами https://www.youtube.com/watch?v=z1C17qq5GkY
3. Рекомендації від спеціалістів мінної безпеки нацгвардії можна знайти за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=a-mC1NJu2Qs
4. Рекомендації дітям про ризики, пов’язані з вибухонебезпечними предметами від ДСНС України — https://www.youtube.com/watch?v=uVVMbEpVbcE.
Отже, ще раз наголошуємо на головних акцентах:
Якщо ви побачили або знайшли підозрілий вибухонебезпечний предмет категорично забороняється:
- брати предмет у руки, зберігати його, нагрівати та ударяти по ньому.
- переносити, перекладати, перекочувати його з місця на місце;
- намагатися розібрати;
- використовувати для розведення вогню, кидати, класти у вогонь;
- заносити в приміщення;
- закопувати в землю;
- кидати в криницю або річку;
- здавати на металобрухт;
- використовувати для виготовлення саморобних піротехнічних засобів – петарди вибухових пакетів.
Звісно ж, при перших ознаках виявлення вибухонебезпечних предметів – телефонуємо 101 або 102.
Бережіть себе та своїх дітей!