ІНТЕРВ'Ю
У Знам’янській міській лікарні призначили керівника, колектив – проти
- Останнє оновлення: 18 червня 2020
У Знам’янській міській лікарні призначили нового т. в. о. керівника. Реакція не забарилася: люди в білих халатах, не боячись вірусу, масово вирушили до міськвиконкому й протягом кількох годин вимагали скасувати рішення.
Щоб люди зрозуміли, що відбулося, на сайті мської ради розмістили інтерв’ю з міським головою Сергієм Філіпенком.
- Сергію Івановичу, з чого все почалося?
- Почалося з того, що до мене стали масово звертатися люди з такою проблемою: для проходження медогляду дітей доводиться везти аж до Кропивницького, до обласної дитячої лікарні.
Що ж треба для вирішення такої проблеми? А зовсім небагато: лікарям слід пройти курси спеціалізації. Чому це не було зроблено?
На підставі цих звернень я мусив провести нараду. На ній, на жаль, жодної конструктивної відповіді від виконуючої обов’язки керівника медзакладу я не почув; перспективи, що ситуація зміниться на краще, не побачив. Відповідь керівника - «ніхто не хоче, лікарі не бажають». Та хіба ми вдома, щоб висловлювати якісь власні забаганки? На робочому місці треба виконувати свої обов’язки. І якщо керівник не може організувати роботу своїх підлеглих, значить, потрібен інший керівник.
Я припинив нараду й сказав, що тепер прийматиму своє рішення. А рішення було таким: термін дії розпорядження, яким В. Сільман було призначено т.в.о. керівника, завершився, і я написав нове розпорядження й призначив тимчасово виконуючим обов’язки керівника іншого лікаря.
- Це єдина причина зміни керівника?
- Звертався я до Вікторії Сільман і з пропозицією введення за рахунок міського бюджету такої послуги, як протезування зубів малозабезпеченим людям. Рішення керівник підготувала на одну одиницю, а потім виявилося, що спеціалістів потрібно двоє. Тому вирішення цього питання теж загальмувалося.
Досвідчений кардіолог Сергій Савченко змушений був піти з роботи через внутрішні конфлікти. Сьогодні на прохання багатьох знам’янчан ведуться перемовини про його повернення на робоче місце. Хіба можна так працювати?!
А я не можу недобросовісно виконувати свої обов’язки, я відчуваю відповідальність перед людьми. І мушу захищати людей нашого міста, щоб їх нікуди не відфутболювали. Усі медичні послуги знам’янчанам мають надаватися у Знам’янці! А ми їх кудись відправляємо… Ось так розвиваємо нашу медицину? Подумали б про те, що людина отримає усі послуги десь в іншому місті й до вас більше не звернеться! А як же гроші? Вони ж ходять за пацієнтом…
- Проте медики не згодні з таким рішенням. І одразу два десятка медпрацівників написали заяви про надання їм відпустки за власний рахунок...
- Якщо точно – 19 чоловік. Ну що ж, кому була можливість - заяви задовольнили. Відмовили тим, хто вже виконує обов’язки іншого медпрацівника на час його відпустки. Треба ж комусь і з пацієнтами залишитися! Чи про це ніхто не думав?
Та цікаве почалося згодом. Під наказом на відпустку працівникові треба, як ви знаєте, розписатись. І ось коли дійшло до цього, відпускників лишилося… аж четверо.
Хотілося б, щоб дорослі люди й поводилися по-дорослому. Не принципи свої треба показувати, а лікувати своїх пацієнтів!
- Що ви скажете з приводу інформації у соцмережах стососно закриття дитячого відділення?
- Скажу, що це відверта брехня від початку до кінця. Її розповсюдили по різних групах, насправді відділення працює і працюватиме далі, а знам’янчан закликаю за достовірною інформацією звертатися до офіційної сторінки виконкому у фейсбуці, до сайту міської ради або просто до фахівців виконкому. Не вірте чуткам. Не вірте брехні. Її останнім часом багато, а буде – ще більше. Наближаються вибори.
- У соцмережах ще пишуть, що змінюючи керівника, ви готуєтесь до виборів.
- Чесно кажучи, важко зрозуміти, де тут зв’язок. Якби я готувався, то мені б було легше відсидітися мовчки, а не відстоювати інтереси знам’янчан, не конфліктувати. Старався б бути для всіх хорошим і всім подобатися.
- В усякому разі, прийнявши таке рішення, ви не перевищили своїх повноважень?
- У нас – правова держава. Поки адміністрація має повноваження втручатися в роботу, а точніше в проблеми комунального підприємства, треба правильно реагувати на зауваження, а не приводити сюди людей.
І не треба робити з мене ворога медицини. Я хочу, щоб медицина у місті збереглася, щоб її не руйнували зсередини. Хочу, щоб я не втручався в процес лікування, а щоб люди прийшли до лікаря й отримали кваліфіковану допомогу. І щоб до мене люди не приходили зі скаргами, а приходили до лікарів з подяками.
- І кілька слів про нового керівника. Хоч у Знам’янці знайдеться небагато людей, котрі б не знали Петра Євтихійовича Іванова, скажіть про мотиви вашого вибору.
- На цю посаду я призначив не просто досвідченого лікаря-травматолога, а людину, котра багато років успішно очолювала залізничну лікарню, котра має досвід керівника і, я впевнений, допоможе об’єднати колектив і організувати його на виконання тих завдань, для яких вони й обрали цю професію, а саме - на допомогу людям.
У лікарні багато фахівців із багаторічним досвідом за плечима, і я хочу, щоб вони свої знання, свої сили спрямували на лікування людей, а не втручалися в управлінські справи. Хочу, щоб лікарі згадали про своє призначення: дбати про здоров’я людей.
Лікаря має турбувати, щоб у нього було обладнане робоче місце, щоб він мав змогу підвищувати свою кваліфікацію і як наслідок – краще лікувати своїх пацієнтів. Медицина ж для чого існує? Для допомоги людям! Не треба про це забувати.