ІНТЕРВ'Ю
Надія Оперчук: Це символ високих моральних стандартів, яких прагне українське суспільство (ФОТО)
- Останнє оновлення: 20 грудня 2024
У 2009 році з ініціативи видатного українського громадського діяча Василя Князевича заснували Орден Святого Пантелеймона.
З тих пір цю найвищу громадську нагороду для людей у "білих халатах" іноді називають "медичним Оскаром". Нині орденом за професіоналізм, милосердя та самовідданість відзначають не лише українців, а й іноземців, котрі подали руку допомоги Україні під час війни.
Про значення та роль цієї специфічної нагороди ми попросили розповісти головну державну санітарну лікарку Кіровоградщини Надію Оперчук, яка нині очолює регіональну раду відзнаки в області.
"Орден Святого Пантелеймона – це одна з найпрестижніших нагород України, яка відзначає видатних особистостей за їхню самовідданість, гуманізм та вагомий внесок у розвиток суспільства. Вона є символом пошани та визнання в таких сферах, як медицина, громадська діяльність, духовність та культура", – наголосила пані Оперчук.
Говорячи про Василя Князевича, Надія Іванівна підкреслила, що будучи лікарем за освітою та очолюючи міністерство охорони здоров'я України у 2007-2010 роках, цей неординарний чоловік не лише усвідомлював важливість відзначення досягнень у медичній сфері, але й прагнув підкреслити роль гуманізму та милосердя в сучасному суспільстві.
"Василь Михайлович не просто ініціював створення нагороди, а й став її натхненником та душею. Завдяки його наполегливій праці та харизмі Орден Святого Пантелеймона здобув високий авторитет і став знаковою відзнакою для тих, хто присвячує своє життя служінню людям", – зазначила Надія Оперчук.
І додала, що Святий Пантелеймон – християнський великомученик, покровитель лікарів та цілителів, символ милосердя та жертовності. Тож, орден носить його ім’я не випадково. Його лауреати – то люди, які втілюють у своєму житті ідеали милосердя, допомоги ближньому та високого просіоналізму.
"Дизайн нагороди вражає своєю глибиною та змістовністю. Центральний елемент – образ Святого Пантелеймона – підкреслює духовність і моральні цінності, що стоять за цією відзнакою", – зауважила очільниця регіональної ради відзнаки в області.
За її словами, Василь Михайлович не лише ініціював створення Ордену Святого Пантелеймона, але й зробив вагомий внесок у його популяризацію та розвиток. Його життєва філософія, заснована на принципах гуманізму, стала ідейною основою цієї нагороди. Під керівництвом Князевича організовували численні церемонії вручення ордену, де нагороду отримували найкращі представники медицини, науки, культури та релігії, високоморальні люди, які уособлюють милосердя, гуманізм та відданість своїй справі.
"Василь Князевич активно підтримував благодійні проєкти та сприяв укріпленню зв'язків між різними релігійними та культурними спільнотами України. Його діяльність є прикладом служіння суспільству, і саме ця риса визначає його як лідера та натхненника багатьох ініціатив", – вважає Надія Оперчук.
Нині Орден Святого Пантелеймона є визнаною відзнакою, яка продовжує надихати на досягнення у різних сферах життя. Ця нагорода не лише визнає особисті досягнення, але й підносить важливість людських чеснот.
"Завдяки зусиллям Василя Князевича, орден став більше ніж просто відзнакою – це символ єдності, підтримки та високих моральних стандартів, яких прагне українське суспільство. Василь Михайлович та Орден Святого Пантелеймона – приклад того, як одна людина може змінити хід історії, створивши те, що надихає та об'єднує людей довкола вічних цінностей", – наголосила чинна очільниця регіональної ради.
Довідково: у нагороди є три етапи, які необхідно пройти на шляху до її отримання. Спочатку регіональні ради, створені в кожній області та Києві, обирають претендента на нагороду з не менше ніж п’яти кандидатів. Далі Міжнародна експертна комісія заслуховує кожного претендента, оцінює його професійні досягнення та репутацію і рекомендує до розгляду Поважної ради. І вже на фінальному етапі саме Поважна рада, до складу якої входять моральні авторитети з різних сфер, визначає лауреатів.
Віталія Козирєва,
фото авторки