13червня2024

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА КУЛЬТУРА Відлуння свята: у бібліотеці імені Чижевського провели виставки, фотозони, майстеркласи, книгоквізи, квести (ФОТО)

КУЛЬТУРА

Відлуння свята: у бібліотеці імені Чижевського провели виставки, фотозони, майстеркласи, книгоквізи, квести (ФОТО)

photo 2023 09 29 16 10 27

В обласній універсальній науковій бібліотеці імені Дмитра Чижевського цікаво і насичено відзначили Всеукраїнський день бібліотек.

photo 2023 10 03 17 03 15

«Щодня, коли переступаю поріг бібліотеки, я відчуваю тихе щастя – це мій дім, моє життя. Це величезний світ, який радо зустрічає тих, хто шукає нових знань, щирого спілкування, цікавого дозвілля, інтелектуального та естетичного задоволення та захоплюючих подій. Світ швидко змінюється і бібліотека змінюється разом з ним. Але кожен відвідувач завжди для нас, бібліотекарів, друг і однодумець, адже він, як і ми, любить і цінує книгу», - з цими словами до присутніх на заході звернулась директорка книгозбірні Валентина Животовська.

На гостей свята чекали традиційні книжкові виставки, фотозони, майстеркласи, книгоквізи, квести та багато іншого для дітей і дорослих. 

photo 2023 10 03 17 02 59

Перший – голосні читання перлини української літератури  «Енеїди» Івана Котляревського. То був подарунок з нагоди професійного свята кандидатки історичних наук та активної громадської діячки Оксани Бабак. У головному холі книгозбірні лунали безсмертні рядки «Енеїди» як відсіч жалюгідним намаганням, за гострим оком Ліни Костенко, невиліковної росії провести денаціоналізацію та денацифікацію нашої землі. Поки живе українське слово – жива Україна.

«Десятий рік на нашій землі триває війна, проте є люди, які говорять, що мова не має значення. Але ж це війна й за нашу можливість говорити рідною мовою. Історія, яка починається з сьогоднішнього читання, сподіваюсь, буде продовжена», – зауважила пані Оксана.

Українському слову, традиціям, культурі був присвячений другий захід святкування. Кандидатка історичних наук Любов Боса презентувала книжковий подарунок, який бібліотеці Чижевського зробив Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені Максима Рильського НАН України.

Книгозбірня отримала близько сотні фундаментальних народознавчих і мистецтвознавчих видань. Серед них багатотомні видання «Історія українського мистецтва», «Українські народна думи» з текстами і мелодіями, починаючи з раннього козацького періоду, «Історія декоративного мистецтва України», «Українська музична енциклопедія», «Українські народні мелодії» видатного українського музикознавця-фольклориста Климента Квітки (чоловіка Лесі Українки),  «Труди етнографічно-статистичної експедиції в Західноруський край» визначного українського фольклориста і етнолога Павла Чубинського, який, як пам’ятаємо, написав гімн України, і багато інших ґрунтовних наукових творів.

«Це концентрований теоретичний і практичний доробок дослідження української ідентичності в різних напрямках культури», – підкреслила Любов Боса.

Третьою родзинкою свята стала презентація бібліотеки настільних ігор – дієвої альтернативи комп'ютерним «броділкам». Ігри захоплюють дітей і дорослих, заохочують творчо мислити, розвивають логіку та мислення. Уважність, асоціації та запам’ятовування і в той же час, підвищення мотивації, впевненість в собі, міжособистісне спілкування… Все це і ще більше – про настільні ігри, яких в бібліотеці Чижевського майже вісімдесят! 

Свято закінчилось, а насичене читанням, спілкуванням, зустрічами, іграми, новими враженнями і знаннями життя в бібліотеці Чижевського триває. 

photo 2023 10 03 17 02 51

Читайте також: