КУЛЬТУРА
На Кіровоградщині створять унікальний настільний історико-мистецький календар (ФОТО)
- Останнє оновлення: 09 серпня 2024
Культурно-мистецький просвітницький проєкт «Календар як дзеркало суспільних змін», який став одним із переможців програми Українського культурного фонду у напрямку «Відновлення культурно-мистецької діяльності» і отримає грант сумою понад 280 тисяч гривень, презентували у Кропивницькому в комунальному закладі «Центральноукраїнський обласний краєзнавчий музей».
Понад 250 претендентів подали заявки на грантові програми УКФ за напрямком «Відновлення культурно-мистецької діяльності», повідомив директор обласного краєзнавчого музею Борис Шевченко.
За його словами, проєкт «Календар як дзеркало суспільних змін» втілюватимуть Бобринецький міський краєзнавчий музей імені Миколи Смоленчука, Центральноукраїнський обласний краєзнавчий музей та громадська організація «Центральноукраїнська обласна спілка музейних працівників».
Робитимуть це задля підвищення обізнаності громадськості стосовно ключових подій української культури та історії; популяризації оновленого календаря основних державних (національних) та релігійно-звичаєвих свят і подій.
Про особливості грантового проєкту «Календар як дзеркало суспільних змін» розповіли директорка Бобринецького міського краєзнавчого музею імені Миколи Смоленчука Руслана Ісакова; завідувачка відділу маркетингу розвитку та інвестування обласного краєзнавчого музею Валентина Пархомчук; старша наукова співробітниця регіонального центру наукових історико-краєзнавчих досліджень Світлана Проскурова.
Проєкт – короткостроковий, результати мають представити публіці вже за два місяці. Настільний історико-мистецький календар на 2025 рік, що відображатиме значимі події і свята, виготовлять у кількості 150 штук та розповсюдять безкоштовно серед музейних закладів і культурних центрів Кіровоградщини.
«Календарі – начебто прості речі, але вони відіграють колосальну роль у формуванні людської свідомості. Календар – це повсякденний елемент, з яким люди стикаються постійно. Грантові заявки, подані до Українського культурного фонду, проходять відбір дуже серйозної експертної ради, і якщо наша отримала підтримку від УКФ – вони зрозуміли, що це дійсно важливий проєкт», – зазначив Борис Шевченко.
Довідково: на інформаційних ресурсах обласної ради раніше повідомлялось, що Центральноукраїнський обласний краєзнавчий музей виборов грант Українського культурного фонду на 518 тисяч гривень для реалізації проєкту «Музей для всіх».