КУЛЬТУРА
Вистава кропивницького театру корифеїв – у лонглісті фестивалю-премії «GRA»
- Останнє оновлення: 10 квітня 2025
Всеукраїнський театральний фестиваль-премія «GRA» («GreatRealArt»), організатором якого є Національна спілка театральних діячів України, оголосив лонгліст – список із 35 вистав, які продовжують боротьбу за головну театральну нагороду країни.
GRA – це єдина в Україні театральна премія національного масштабу, яка щороку визначає найкращі вистави країни за прозорою системою відбору, повідомили організатори.
Фестиваль не лише відзначає досягнення театрів, а й підтримує їх у часи викликів, демонструючи незламність українського мистецтва. Цьогоріч ГРА вкотре підтверджує свою вагомість: кількість заявок стала рекордною за всю історію премії – майже 140, з яких до участі було допущено 135 вистав.
«Кількість заявок свідчить про надзвичайну активність театральної спільноти, попри всі виклики сьогодення. Ми щиро дякуємо театрам і митцям за довіру до ГРИ! Особливо приємно, що цього року маємо багато заявок від танцювальних колективів, а також потужну присутність незалежних театрів. А географія учасників охоплює театри з 10 міст України. Найбільше – 11 вистав – від столичних колективів, вперше в лонглісті театр з Кропивницького. Попереду наступний етап відбору – перегляд експертами вистав лонгліста наживо і формування шортліста, тож хочу побажати їм вдалих поїздок і переглядів», – коментує директор фестивалю Богдан Струтинський.
У лонглісті представлені 10 міст: Київ (11 вистав), Львів (10 вистав), Рівне (3 вистави), Суми (3 вистави), Одеса (2 вистави), Харків (2 вистави), Кропивницький (1 вистава), Кривий Ріг (1 вистава), Івано-Франківськ (1 вистава), Полтава (1 вистава).
Кіровоградський академічний обласний українського музично-драматичного театр ім. М. Л. Кропивницького потрапив у лонгліст 7 ГРИ з виставою «Житейське море. Суєта» і змагатиметься за перемогу Фестивалю-Премії разом з театрами з Києва, Львова та Рівного у номінації «За найкращу драматичну виставу великої сцени». Поставив виставу режисер Олександр Самусенко, сценограф – Юрій Ларіонов, художник костюмів – Христина Корабельникова, хормейстер – Наталія Боярська, відеорежисер – Олександр Малахатько (молодший), автор музичного оформлення – Віктор Чернєв.
Довідково: «Житейське море. Суєта» – це компіляція двох культових п'єс Карпенка-Карого, де авторська концепція та акторське мистецтво злилися воєдино в неперевершену трагікомедію. Прийом «театр в театрі», трагікомічний сюжет про подвійне життя артиста, живий вокал за спеціально застосованою у проєкті технікою. Сміливий образ головного героя розкриває душу людини, яка відважилася на відверту сповідь, дозволила зізнатися у всіх своїх потаємних бажаннях та жаданнях, пороках та пристрастях.
Попереду – наступний етап відбору, і вже влітку стане відомо, хто потрапить до шортліста та змагатиметься за перемогу VII Всеукраїнського фестивалю-премії.