20травня2024

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА ОСВІТА У Кропивницькому студентів навчатимуть створювати технологічні стартапи за американською програмою (ФОТО)

ОСВІТА

У Кропивницькому студентів навчатимуть створювати технологічні стартапи за американською програмою (ФОТО)

1 12 23

Центральноукраїнський національний технічний університет успішно завершив підготовчий етап впровадження в освітній процес американсько-українського курсу "Технологічне лідерство у хардверних стартапах".

З 2023-2024 навчального року відповідний курс стане доступним у якості вибіркової дисципліни здобувачам освіти спеціальностей 141 "Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка" і 151 "Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології".

Курс було розроблено в межах ініціативи стартап-інкубатора YEP "Підприємницький університет", що реалізується спільно з Міністерством цифрової трансформації України, Офісом з розвитку підприємництва та експорту, національним проєктом «Дія.Бізнес», Міністерством освіти і науки України, Міністерством молоді та спорту України, Українським фондом стартапів, Genesis за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України».

«Особливість програми полягає у тому, що вона поширює в українських університетах досвід провідних технологічних економік світу, де інженери готуються безпосередньо для участі в проектах, – говорить один з ініціаторів впровадження в ЦНТУ даного курсу, проректор з наукової роботи та міжнародних зв’язків, професор Олександр Левченко. – Студенти отримуватимуть знання за програмою, створеною на основі сучасних програм найкращих університетів світу.

Загалом, мета цього проекту – готувати в Україні інженерів, які розумітимуть, що таке проектний менеджмент, що таке маркетинг, як створити стартап, як обрати ідею для стартапу, як розуміти тренди і технології на ринку, як оцінити, чи буде ідея популярною на ринку, де знаходити інвестиції під реалізацію ідеї тощо. Курс продуктової інженерії допоможе університетам готувати студентів, які зможуть розробляти, виготовляти та просувати на ринку інноваційні пристрої».

Відбір пройшли заклади вищої освіти, які мають потужні наукові школи в напрямках автоматизації та енергетики.

"Запит на навчання міг подати кожен студент, але організатори аналізували анкети претендентів та самі відбирали слухачів пілотного курсу, – розповідає доцент кафедри автоматизації виробничих процесів ЦНТУ, професор Анатолій Мацуй.Оцінювали знання англійської мови, певний рівень знань у галузі програмування, схемотехніки, автоматизації. Організатори відібрали для навчання 15 студентів та аспірантів".

І, як повідомила керівниця відділу аспірантури ЦНТУ, доцентка Ілона Андрощук, за підсумками анкетування усіх претендентів на навчання від усіх університетів-учасників проєкту, найбільшу кількість балів від організаторів набрали анкети двох аспірантів ЦНТУ: Олександра Шепеля та Олександра Майданика. Їхні анкети визнали зразковими для інших учасників.

Детальніше – на сайті ЦНТУ.

Читайте також: У Кропивницькому переможцям олімпіад та їхнім наставникам доплачуватимуть за старанність