10вересня2024

ГОЛОВНА ОСВІТА Школярів усе менше, кількість інклюзивних груп та класів зростає: освітянська очільниця Кропивницького розповіла про початок нового навчального року (ФОТО)

ОСВІТА

Школярів усе менше, кількість інклюзивних груп та класів зростає: освітянська очільниця Кропивницького розповіла про початок нового навчального року (ФОТО)

457357340 916566540513318 1493299782041176236 n

Про організацію освітнього процесу у новому навчальному році повідомила під час брифінгу начальниця управління освіти Кропивницької міської ради Лариса Костенко.

Школярі обласного центру повернуться до навчання в освітніх закладах 2 вересня.

"Новий навчальний рік розпочнеться без святкових лінійок та урочистих заходів. Натомість буде приділено увагу знайомству дітей з правилами безпеки в школі та їхньому налаштуванню на навчальний процес. Педагоги розкажуть учням на першому уроці про подвиги полеглих земляків – героїв у російсько-українській війні. Загалом патріотичному вихованню протягом усього навчального року буде приділено особливу увагу", – зазначила Лариса Костенко.

Посадовиця ознайомила зі структурою мережі закладів освіти Кропивницького.

Нині у місті працюють 38 дитячих садків, 38 закладів загально-середньої освіти, 3 приватні школи, 5 позашкільних закладів та 5 професійно-технічних навчальних закладів.

"Навчання в школах буде організовано в очному форматі: 13 закладів працюватимуть в одну зміну, інші — у дві зміни, ймовірно з одним днем для онлайн-навчання, це буде залежати від безпекової ситуації загалом", – сказала Костенко.

Вона також прокоментувала і зміни у мережі закладів та кількості учнів.

"Через війну та демографічну ситуацію мережа закладів та кількість учнів зменшилися. Цьогоріч у дитячих садках відкриється на 8 груп менше, загальна їх кількість – 334, де виховується та навчається 6845 малюків, з яких 540 — діти із родин ВПО. У закладах загально-середньої освіти прогнозоване зменшення мережі становить 28 класів, але остаточна цифра буде відома після початку навчального року. Всього в школах навчається 24774 учнів, з них 1324 – ВПО", – зазначила Лариса Костенко.

Управління освіти також працює над впровадженням сучасних методів навчання та інклюзії. Всі старшокласники в місті навчаються у профільних класах. Лариса Костенко відзначила роботу кар'єрних радників при міжшкільних ресурсних центрах.

За словами посадовиці, кількість інклюзивних груп та класів зростає: якщо минулого року учнів та учениць із додатковими освітніми потребами було 87 осіб, то зараз їх 114. Відповідно вихованців у дитячих садках: було — 134, а нині — 175.

Зросла кількість учнів і учениць на індивідуальній формі навчання, ця категорія дітей перебуває здебільшого за кордоном. Але у місті визначений навчальний заклад, де на кожній паралелі є дистанцій клас. Це – ліцей “Максимум”. Там визначено базовий український компонент шкільних предметів, що значно зменшує навантаження дітям.