25лютого2024

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА ПОЛІТИКА В обласному центрі презентували виставку фронтових артефактів (ФОТО)

ПОЛІТИКА

В обласному центрі презентували виставку фронтових артефактів (ФОТО)

31104 1200x800 2

Сьогодні у Кропивницькому відбулися урочистості з нaгоди Дня українського добровольця, який відзначають в Україні 14 березня.

31107 1200x800 2

На площі перед міською радою  вшанували кропивницьких героїв-добровольців, які першими у 2014 році пішли із Кропивницького на схід захищати свободу і незалежність рідної землі, йдеться на сайті міськради.

31112 1200x800 2

31106 1200x800 2На честь героїв у Кропивницькому урочисто підняли прапор національно-визвольної боротьби.

Право його підняти отримали  добровольці – депутат Кропивницької міської ради Віталій Вязовцев і голова громадської організації “Бойове братерство” Олександр Горбачов.  

Під славень  3-ого полку спецпризначення червоно-чорний стяг затріпотів над площею у центрі Кропивницького.

Кадети-вихованці ліцею “Сокіл” поклали квіти до місць поховання захисників на Рівнянському меморіальному цвинтарі.

"День українського добровольця – це красномовне свідчення, що держава, наш народ глибоко усвідомлюють і цінують вагому роль сотень хоробрих українців, які першими показали приклад, як треба боротися за свою землю, як треба стояти за суверенну державу. Сьогодні серед нас не просто добровольці і діючі українські воїни, а ті, хто першими пішли на захист України. За дорученням міського голови Андрія Павловича Райковича, депутатського корпусу, виконавчого комітету вітаю вас із Днем українського добровольця і щиро дякую  за ваші мужність, героїзм, велику відданість народу і державі. Ви стояли за мир і волю. За народ і країну. Кропивничани пишаються вами", – зазначив секретар міської ради Олег Колюка. 

31110 1200x800 2

Очільник депкорпусу виконав також почесну місію і за патріотизм та мужність, проявлені під час захисту територіальної цілісності України, активну громадянську позицію та з нагоди Дня українського добровольця оголосив подяки Кропивницької міської ради та виконавчого комітету учасникам антитерористичної операції:

  • Бенюку Олегу Валерійовичу;
  • Бондаренку Сергію Олександровичу;
  • Жбанову Кирилу Дмитровичу;
  • Вєхтєву Валерію Валерійовичу;
  • Нетюхайлу Павлу Федоровичу;
  • Резніку Федору Петровичу;
  • Хомичу Юрію Костянтиновичу;
  • Хохлову Вадиму Олександровичу.

На честь усіх українських героїв-захисників рідної землі пролунав Гімн України.

Учасники урочистостей мали можливість ознайомитися з експонатами виставки-інсталяції фронтових артефактів, бойових прапорів добровольчих батальйонів та польового спорядження й амуніції учасників АТО, привезених бійцями з фронту.

31102 1200x800 2

Довідково:  у 2014-ому в України не було добре оснащеної армії, сучасного озброєння, але були сильні, мужні, хоробрі патріоти, які взяли до рук зброю і пішли стримати російського агресора.

Там, де майоріли синьо-жовтий Державний прапор і червоно-чорний прапор національно-визвольної боротьби, люди відчували захист держави. Там – свої, хоробрі українські воїни. В сучасній українській історії назавжди закарбовані 17-й, 34-й, 42-й батальйони територіальної оборони, які були сформовані на території Кіровоградщини у 2014 році.

Понад сотня добровольців воювали у 17-ому батальйоні, 36-ому 34-ому, 18-ому 42-ому. 21 доброволець увійшов потім до складу 3-ого полку спеціального призначення ім. Святослава Хороброго.