25червня2024

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА ПОЛІТИКА Пів року після виборів: чи не забули кропивницькі депутати приймати громадян

ПОЛІТИКА

Пів року після виборів: чи не забули кропивницькі депутати приймати громадян

strategy 783x559

Серед 868 депутатів 16 міських рад, діяльність яких моніторилася у рамках всеукраїнської громадської кампанії “Атестація депутатів місцевих рад”, 13% не виконують законодавчо визначеного обов’язку щодо прийому виборців.

У Кропивницькому відсутні системні проблеми зі здійсненням прийому виборців депутатами. Депутати не ховаються від виборців, і це  вважається позитивною тенденцією.  Про це під час пресконференції 1 червня розповіли експерти кампанії.

Як розповів голова ГО “Асоціація Політичних Наук” Дмитро Сінченко, відомості щодо здійснення прийому громадян абсолютної більшості депутатів місцевих рад оприлюднені на офіційних сайтах цих рад.

“Значні зміни у порядок прийому громадян внесли карантинні обмеження. При цьому, як встановили наші експерти, абсолютна більшість депутатів здійснює прийом громадян на початку своєї каденції, зокрема в умовах «червоної» зони карантинних обмежень, обираючи альтернативні способи спілкування з жителями своїх міст та запроваджуючи додаткові безпекові заходи.  Однак з 868 місцевих депутатів 13% не виконують цього законодавчо визначеного обов’язку”, – повідомив експерт.

Нерідко місцеві обранці попри вимогу Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» здійснювати особистий прийом громадян щонайменше раз на місяць, делегують ці повноваження помічникам.

Із 42 депутатів Кропивницької міської ради 41 веде прийом виборців особисто, замість одного депутата прийом здійснює його помічник у окремому брендованому приміщенні, відкритому саме для цих цілей. Проте, за словами помічниці, якщо виборець наполягатиме на особистій зустрічі з депутатом – така зустріч відбудеться.

На офіційному сайті Кропивницької міської ради оприлюднена інформація про всіх 42 новообраних депутатів міської ради.

«Усі 42 депутати оприлюднили інформацію щодо дати народження, графіку прийому, досвіду роботи, контактних даних (телефон та електронна скринька), рівно половина депутатів оприлюднили інформацію про своїх помічників, але у профілі жодного депутата немає інформації про освіту, родину, а також жоден депутат не скористався можливістю, передбаченою в регламенті, оприлюднити додаткову інформацію про себе, наприклад, про свою громадську чи наукову діяльність, подані звернення та запити, внесені проекти рішень чи поправки до них», – зазначила виконавча директорка «Асоціації Політичних Наук» Олена Бойко.

Отже, проблема з неповним оприлюдненням інформації пов’язана не з позицією самих депутатів, а із роботою апарату міськради – депутати надають інформацію, яку у них централізовано збирають в апараті. Анкети, які роздали депутатам, не містять опцій, щоб надавати вищенаведену інформацію, якої бракує у профілях на сайті.

Зважаючи на посилення ролі політичних партій під час виборів, їх роль посилилась і у міжвиборчий період, тому більшість депутатів використовують для здійснення прийому саме партійні приймальні. 

Повний текст звіту щодо здійснення прийому громадян депутатами Кропивницької міської ради розміщений за посиланням.