ІСТОРІЯ
Задля збереження безцінних джерел історії регіону: на Кіровоградщині видали оригінальний посібник (ФОТО)
- Останнє оновлення: 20 квітня 2024
В обласному краєзнавчому музеї команда етнографічного проєкту "Баба Єлька" презентувала збірник методичних рекомендацій і матеріалів з усноісторичних досліджень із досвіду польових експедицій Кропивниччиною.
Авторка збірника – кандидатка педагогічних наук, кураторка наукового напрямку проєкту Світлана Листюк. Обласний краєзнавчий музей, який є партнером проєкту «Стань агентом Баби Єльки», представила у цій науковій співпраці – кандидатка історичних наук, етнологиня Світлана Проскурова.
"Це – результат творчих пошуків та наукових досліджень команди "Баби Єльки" протягом 2018-2024 років. Ми розказуємо з власного досвіду, як "Баба Єлька" організовує і реалізовує свої експедиції, що таке усна історія і як відрізнити реальний спогад від пропагандистського навіювання; як слід записувати й транскрибувати інтерв’ю, щоб вони були інформативними, цікавими для читачів і цінними для науковців; як аналізувати почуте й побачене, щоб не пропустити найцінніших свідчень", – розповіла Світлана Листюк.
Видання посібника, вважають музейні науковці, мало б бути ще на початку 90-х років, але робота не проводилася системно і історичне краєзнавство втрачало найцінніше – людей, які пам’ятали події Голодомору, Другої світової війні.
"Роботу щодо фіксації і збереження спогадів, свідчень у жодному разі не можна припиняти. Ми раді можливості співпрацювати з "Бабою Єлькою" у цьому напрямку і впевнені, що це перша, але не остання наша спільна наукова праця", – зазначив директор обласного краєзнавчого музею Борис Шевченко.
Метод усної історії є одним із найбільш популярних, ефективних та апробованих напрямків сучасної історичної науки. Посібник має практичне значення, адже він допоможе новим агентам проєкту у зборі і збереженні безцінних джерел усної історії регіону, зазначила Світлана Проскурова.
Автори впевнені, що збірка стане в нагоді всім, хто цікавиться своїм корінням, автентичною культурою і традиціями, народною історією без прикрас і політичної коректури.
Примірники збірника можна безкоштовно отримати в Етнолабораторії “Баба Єлька” за адресою: Театральна,12.