ЗДОРОВ'Я
Історія жінки з Кіровоградщини, яка про ВІЛ дізналася під час вагітності
- Останнє оновлення: 14 листопада 2024
Під час вагітності жінка дізналася про свій ВІЛ-позитивний результат.
Це була її третя вагітність, про яку вона мріяла і подумки вже обрала ім’я донечці. Проте під час планового огляду медичний працівник повідомив про ВІЛ.
«Я дуже розхвилювалася, коли почула свій діагноз. Я хвилювалася за себе і дітей, адже після першої вагітності було розлучення, вільні стосунки… Допоки не познайомилася із чоловіком, в якого закохалася, наважилася на другу і третю вагітність. І тепер у мене страх втратити чоловіка», – згадує перші думки, які з’явилися одразу в лікарні.
Жінка тоді не стала на диспансерний облік, а поїхала додому, в райцентр, чоловіку не наважилася зізнатися. Якби склалося її життя невідомо, коли б їй не зателефонувала соціальна працівниця Катерина Ігнатьєва, яка допомагає вагітним жінкам з ВІЛ розпочати лікування, формує прихильність, підтримує.
«Ми домовилися про зустріч у парку на території Кіровоградського обласного СНІД-центру. Вона приїхала, не дуже хотіла розмовляти. Проте я вмовила її пройти дообстеження для підтвердження діагнозу, адже у випадку ВІЛ потрібно стати на диспансерний облік та розпочати прийом медичних препаратів – АРВ-терапії. Оксана почула мене, пройшла обстеження, ВІЛ-позитивний результат підтвердився. Вона вже спокійніше сприйняла діагноз, але переймалася, як сказати чоловіку», - розповідає соціальна працівниця проєкту «100 відсотків життя та якісних послуг на Кіровоградщині», що підтримано Глобальним фондом та втілюється БО «100 відсотків життя. Кропивницький» Катерина Ігнатьєва.
Вагітна сказала, що сама зателефонує, як потребуватиме поради. Соціальна працівниця чекала на дзвінок, адже знала і те, що друга дитина, яка була свого часу на грудному годуванні, теж потребує дообстеження.
«Я кілька разів проводила з Оксаною консультації по телефону, пояснювала, щоб вона привезла дитину на обстеження на ВІЛ, щоб вона поспілкувалася з чоловіком. Пропонувала підтримку психолога, але вона відмовилася тоді», – каже Катерина, яка тривалий час консультувала жінку.
І нарешті пацієнтка прийшла до розуміння і попрохала соціальну працівницю разом із нею поспілкуватися з чоловіком та розповісти, що з ВІЛ можна жити повноцінним життям. Так і сталося. Коли чоловік почув про діагноз, то був здивований від новини, запитував, як жінка могла інфікуватися. Пояснили, що найпоширеніший шлях передачі ВІЛ – статевий.
«Я радила пройти тестування чоловіку і дитині, на що той погодився. У результаті вони обстежилися, результат негативний, але лікар рекомендував дообстеження через деякий час. Чоловік через деякий час заспокоївся, почав підтримувати Оксану, бачив, як їй морально погано, а в її стані хвилюватися не можна», – розповідає Катерина.
Її підопічна у благодійній організації перебуває під соціальним супроводом. Нині в її історії хороші результати – вона народила здорову дівчинку, як показало ПЛР-дослідження, результат – негативний.
«Я дякую, що ви мене підтримали, коли я була розгублена, у відчаї. Тепер я точно знаю, що важливо приймати АРВ-терапію і жити повноцінне життя», – каже Оксана.
Довідково: протестуватися на ВІЛ можна безплатно, швидко і конфіденційно в офіс БО «100 відсотків життя. Кропивницький» адресою: м. Кропивницький, вул. Преображенська, 2, поверх 6, каб. 614.
Фахівці дадуть відповіді на всі запитання, телефонуйте: 067 00 55 303.
Вікторія Семененко
Світлина – ілюстративна (pexels-photo)