ЗДОРОВ'Я
Надія Оперчук: Надмірне використання антибіотиків призводить до проблем зі здоров’ям (ФОТО)
- Останнє оновлення: 20 листопада 2024
У межах Всесвітнього тижня обізнаності про стійкість до протимікробних препаратів головна державна санітарна лікарка Кіровоградської області Надія Оперчук поінформувала про те, чому не варто займатися самолікуванням, надто, коли йдеться про антибіотики.
Унаслідок резистентності антибіотики та інші протимікробні препарати стають неефективними. Відповідно, інфекції стає важко або неможливо вилікувати.
Надія Оперчук наголосила, що за даними ВООЗ, у 2019 році майже 5 мільйонів смертей були повʼязані з антибіотикорезистентністю. Якщо антибіотики перестануть діяти, 3 з 10 випадків пневмонії закінчуватимуться смертю, 5 з 1000 жінок не виживатимуть після пологів, лише чверть людей, які хворіють на туберкульоз, зможуть вилікуватися.
«Слід приймати протимікробні препарати винятково за призначенням лікаря, у жодному разі не займатися самолікуванням! Не вживайте антибіотики у разі вірусних інфекцій. Таку рекомендацію може надати лише лікар після огляду та додаткових аналізів. Варто проходити повний курс лікування згідно з призначенням лікаря, не пропускати прийом ліків, не переривати лікування, навіть якщо стало краще. Не можна ділитися протимікробними препаратами з друзями чи родичами і самовільно «призначати» комусь лікування. І, можливо, чи не найголовніше, не пропускайте щеплення за календарем та рекомендовані вакцинації», – зазначила Надія Оперчук.
Довідково: Міністерство охорони здоров’я розробило новий Національний план дій щодо боротьби з протимікробною резистентністю, який вже передали на ухвалення Уряду. За ним передбачено розширення національної мережі мікробіологічних лабораторій, посилення системи інфекційного контролю на рівні закладів охорони здоров’я, епіднагляд за резистентними збудниками, із врахуванням міжсекторального підходу «Єдиного здоров’я».