06грудня2024

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА СУСПІЛЬСТВО Як не постраждати від  вибухонебезпечних предметів?

СУСПІЛЬСТВО

Як не постраждати від  вибухонебезпечних предметів?

 126790

Через військову агресію росії Україна перетворилась на найзамінованішу країну світу.

Тому, знаходячись навіть у більш-менш спокійному регіоні, необхідно виконувати основні правила безпеки, щоб не постраждати від випадкової знахідки, яка може виявитись вибухонебезпечним предметом.

  • Помічайте предмети схожі на зображені на фотографіях, чи будь-які інші дивні, невідповідні до обстановки, незнайомі речі, що привертають до себе увагу, покинуті іграшки і побутові предмети, а також дротові розтяжки, зазвичай натягнуті на рівні з колінами. Все, що має підозрілий вигляд, обминайте  і повідомляйте у відповідні органи (поліцію, військових, рятувальників).
  • Помітивши вибухонебезпечний предмет (міну, гранату, снаряд, бомбу та под.), не намагайтеся підійти ближче, сфотографувати чи взяти в руки, а запам’ятайте, як він виглядає і де знаходиться, і якнайшвидше повідомте рятувальникам, поліцейським чи представникам місцевої влади. Не дозволяйте випадковим людям торкатися небезпечного предмету або намагатися знешкодити його.
  • Здійснюючи поїздки у громадському транспорті, звертайте увагу на залишені сумки, портфелі, згортки, іграшки та предмети, у яких можуть знаходитись саморобні вибухонебезпечні пристрої. Терміново повідомте про це водію, машиністу потягу, будь-якому працівнику поліції. Не відкривайте їх, не чіпайте руками, попередьте людей про небезпеку.
  • Заходячи у під’їзд, звертайте увагу на сторонніх людей й невідомі предмети. Як правило, вибуховий пристрій у будівлі закладають у підвалах, на перших поверхах, під сходами. Будьте уважні та обережні.
  • Обминайте зелені насадження, місця зі слідами руйнувань, звалища, покинуті будівлі, машини і зруйновану техніку, шляхи з пошкодженим покриттям, місця обстрілів і бойових дій, а також зони позначені сигнальними стрічками, знаками з черепом і кістками, й написами «УВАГА МІНИ!»

Опинившись на замінованій ділянці (позначеній сигнальними стрічками, знаками з черепом і кістками, й написами «УВАГА МІНИ!»), не намагайтеся вийти самостійно, а залишайтеся на місці і кличте на допомогу.

Якщо стався вибух!

 Пересувайтесь обережно, не чіпайте пошкоджені конструкції та оголений дріт.

У пошкодженому приміщенні із-за небезпеки вибуху газу не можна користуватися відкритим вогнем.

При задимленні захистіть органи дихання мокрим рушником, частиною одягу.

Дійте у відповідності з наказами осіб, які керують розбором завалів, ліквідацією наслідків вибуху.

НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області