02червня2023

ГОЛОВНА СУСПІЛЬСТВО Як у кропивницькому музеї вітали дует ювілярів (ФОТО)

СУСПІЛЬСТВО

Як у кропивницькому музеї вітали дует ювілярів (ФОТО)

6

У літературно-меморіальному музеї І.К. Карпенка-Карого відбулася літературно-музична зустріч «Літа на зиму повернули».

1 оів645

Її присвятили  ювілярам Борису та Валентині Притулам – відомому на Кропивниччині музичному дуету «Лебедина вірність». Борису Васильовичу 1 листопада виповнилося 85 років, а його дружині у травні  – 80. Їхні долі поєдналися десять років тому, але обоє дякують Богові за такий поворот життя.

Колектив музею активно співпрацює з чудовою творчою парою майже чотири роки. За цей час у будинку Тобілевичів було презентовано три поетично-пісенні збірки Бориса Притули – «Ліричне багатоголосся» (2019), «Україно, зоре непогасна!» (2020) та «Калиновий заспів» (2021). Подружжя бере участь у численних музейних творчих заходах. Дивовижна молодість душі, оптимізм і доброзичливість Притул роблять їх товариство бажаним і привабливим для багатьох.

Борис Васильович – знана і шанована людина не тільки у нашому краї, а й в усій Україні. Композитор, хормейстер, кандидат педагогічних наук, відмінник народної освіти, заслужений діяч мистецтв України.

Виставку, присвячену Борису Притулі, науковці готували з особливим почуттям приязні і вдячності. Єдине, що засмучує, – на обмеженій музейній площі неможливо  передати насиченість подіями життя цієї енергійної людини. Світлини, документи, газетні і журнальні публікації, книги, брошури розповіли про батьків Бориса Васильовича, його навчання у Завадівській восьмирічній школі, кіровоградському машинобудівельному технікумі, службу а армії, де і виявився співочий талант командира відділення артилерійської розвідки сержанта Притули. Два роки після армії він працював ливарником в артілі «Хімик», але остаточний вибір все ж було зроблено на користь музики.

Кіровоградське музичне училище, Одеська консерваторія, завідування кафедрою музично-педагогічного факультету педінституту нашого міста, аспірантура, захист кандидатської дисертації, звання доцента, близько 50-ти наукових праць, керівництво студентською академічною хоровою капелою – лише пунктирний перелік окремих професійних віх Бориса Притули.

Без відриву від викладацької роботи він майже 30 років керував хором «Барвінок» заводу ім. Таратути та п’ять років здійснював художнє керівництво обласною філармонією. У 2006 році Борису Притулі присвоєно звання Заслуженого діяча мистецтв України. 

5 675858

Тривалий час очолював журі Всеукраїнського конкурсу «Калиновий спів».

На заслуженому відпочинку Борис Васильович вдосконалює майстерність гурту «Берегиня» при завадівській бібліотеці-філії № 10. Там і познайомився з пані Валентиною.

Для присутніх на творчій зустрічі ювіляри влаштували справжній концерт. У виконанні Бориса Притули прозвучала пісня І. Шамо «Осіннє золото».

Кілька власних поезій Борис Васильович присвятив дружині.

3арп

Цикл віршів Б. Притули про війну, що зараз триває, зокрема «Пам’яті Василя Сліпака», нагадав про те, у який трагічний час ми живемо і якою дорогою ціною оплачується наша свобода.

У пісенному доробку Б. Притули чимало творів, написаних на слова поетів-краян, зокрема В. Гончаренка, В. Ганоцького, В. Погрібного, О. Надутенко, А. Корінь та ін. Дует «Лебедина вірність» виконав їх з великим піднесенням.

З ювілеєм зрілості і мудрості Бориса та Валентину Притул вітали представники музею, рідні, друзі, колеги, учні: заслужений артист України, керівник  ансамблю «Чайка» Одеської філармонії Дмитро Притула – син Бориса Васильовича, керівниця ТО «Вітрильник» Олена Надутенко, директорка міської бібліотеки № 10 Наталія Анісімова, керівник рекламно-видавничого центру «КОД» Віктор Лисенко, заслужений журналіст України, письменник Валерій М’ятович, композитор і педагог Петро Лойтра, очільник болгарської общини «Нашите хора» Сергій Осадчий, бард Віктор Коваленко, педагог і журналіст Анатолій Саржевський, члени ТО «Вітрильник»: Тетяна Ковальова, Валентина Саєнко, Микола Ільїн, Лариса Семенець, Ірина Нібеленчук.

Лариса Хосяінова,

директорка музею І.К. Карпенка-Карого