21червня2018

ГОЛОВНА СУСПІЛЬСТВО Ольга Кирилюк: Минулого року закінчилася ментальна окупація Кропивницького

СУСПІЛЬСТВО

Ольга Кирилюк: Минулого року закінчилася ментальна окупація Кропивницького

Кропивницький-місто відсвяткував свою перемогу. Йому вже рік!

Так само святкували чимало кропивничан, котрі мріяли про достойне перейменування обласного центру.

Тривалий час вони залишалися не сторонніми спостерігачами за тим, що  відбувається в питанні декомунізації рідного краю, а докладали чимало зусиль, щоб поновити історичну справедливість і викорінити «совок» з мізків багатьох земляків.

Серед таких – і викладач ЦДПУ імені Володимира Винниченка Ольга Кирилюк. Ось що вона написала на своїй сторінці у facebook, щойно у Кропивницькому завершилися офіційні урочистості:

«Було справжнє свято! Рік, як ми стали Кропивницьким. 
Раніше назви нашому місту нав’язувала окупантська влада Росії. Але минулого року ця ментальна окупація закінчилася! Ми з вами її знищили! І встановили свої – українські символи. 
Окупанти програли топонімічну битву, але продовжують лізти в інші сфери нашого життя. Та в них нічого не вийде, допоки ми будемо сильні і єдині. Так само, як були єдині рівно рік тому, коли перемогли. 
А перемога ця стала можливою, бо всі ми об’єдналися: Олександр Горбунов, який провів велику й надзвичайно важливу роботу у Верховній Раді, зміг донести депутатам думку містян і протистояти величезному впливу п"ятої колони; Андрій Малик та Ірина Малик, які були потужною рушійною силою перейменувального процесу; мали безліч ідей, які завжди спрацьовували (сумую за вами страшенно, і дуже радію, що ви зараз там, де є більше можливостей для втілення ваших нових ідей). Юрій Митрофаненко, історик, який уже увійшов в історію! наш інтелектуальний герой! а його історичний вихід сам на сам із розлюченими єлісавєтними бабусями – це шедевр; Володимир Смірнов, який був важливим і сильним голосом української назви у міськраді! Олександр Ратушняк, який одразу після Революції гідності почав усіх підбивати до перейменування… і як у воду глядів)Євген Манженко, який популяризував перейменування у крутезних віршах і піснях, провів багато інтерв"ю з відомими людьми, які висловили підтримку українській назві нашого міста; Igor Kozub - це наша СИЛА! Духу! Коломієць Ганна, Оксана Якуніна, Гена Солдецкий, які справді ДІЯ, бо немає нічого, чого б вони не змогли вдіяти) Andrii Domaranskyi, чиї креативні ідеї щодо популяризації нашого міста й області уже успішно втілені; а скільки ще чекають на втілення) Дмитро Сінченко й Олена Сінченко, які так само мужньо тримали оборону і були й залишаються справжніми майстрами дискусії) Юрій Матівос, Григорий Клочек, які боролися за українську назву міста більше 20 років, показали нам приклад цієї боротьби!Світлана Ковтюх зі своїми важливими аргументами, донесеними на громадських слуханнях, конференціях, у ЗМІ,Ірина Ткаченко, яка популяризує нову назву в крутій мобільній зоні #KropyvnytskyiУсі проукраїнські журналісти - Валерій Лебідь, Дмитро Васильєв, Олена Горобець, Володимир Кондрашов, Тетяна Колісник, Olha Tkachenko, Inna TilnovaOlha Helevera, Ольга Кизименко, Світлана Орел, Тетяна Бородіна, Roman Petrovich Boyko, Кулачко Валентина, Зоя Лебідь, Наталія Вельгун, Дмитро Савранський, Євген Савранський, а також усі ті, кого не можу так швидко згадати.
Усі ви - мої герої і справжні переможці!»