02червня2020

ГОЛОВНА КРИМІНАЛ Злочинні схеми: податківці Кіровоградщини викрили «конвертаційний» центр із мільйонними прибутками

КРИМІНАЛ

Злочинні схеми: податківці Кіровоградщини викрили «конвертаційний» центр із мільйонними прибутками

Співробітники податкової міліції Кіровоградської області викрили та припинили діяльність міжрегіонального «конвертаційного» центру, який діяв на території на території Кіровоградської та Київської областей.

03 5 115

Про це повідомляє прес-служба ГУ ДФС у Кіровоградській області.

Група осіб розробила та впровадила в діяльність злочинні схеми, основною ціллю яких було надання послуг в мінімізації податкових зобов'язань для подальшого ухилення від сплати податків та переведення безготівкових грошових коштів у готівку для підприємств реального сектора економіки.

З метою приховування факту і фактичних обсягів операцій діяльності суб’єктів господарювання та прикриття своєї незаконної діяльності протягом 2016 -2019 років, особи причетні до незаконної діяльності створили та придбали на території Кіровоградської та Київської областей ряд суб’єктів підприємницької діяльності, через рахунки яких проконвертували кошти на суму близько 100 мільйонів гривень.

За результатами проведених у березні поточного року 12 обшуків на підконтрольних конвертаційним центрам суб’єктах господарювання та в організаторів злочинної діяльності з незаконного обігу вилучено 16 печаток суб’єктів господарювання, первинна бухгалтерська документація «транзитних» і фіктивних СГД, паспорти 12 громадян України, 3 одиниці вогнепальної зброї та набої до них, 5 одиниць холодної зброї, комп’ютерна техніка, носії інформації та грошові кошти у сумі 8 тисяч доларів США і 1 тисяча ЄВРО.

Наразі триває  досудове розслідування, а також збір доказів по документуванню злочинної діяльності осіб причетних до скоєння кримінальних правопорушень та подальшого їх притягнення до кримінальної відповідальності.