02червня2020

ГОЛОВНА КРИМІНАЛ Кіберполіція викрила жителя Кіровоградщини у викраденні більше двох мільйонів гривень благодійних коштів

КРИМІНАЛ

Кіберполіція викрила жителя Кіровоградщини у викраденні більше двох мільйонів гривень благодійних коштів

Працівники Придніпровського управління Департаменту кіберполіції спільно зі слідчими поліції Кіровоградщини викрили 30-річного мешканця Кіровоградщини у викраденні 2,2 мільйона гривень благодійних коштів.

03 5 164

Зловмисник знаходив жертв у соціальних мережах або телевізійних сюжетах. Як правило, це були сюжети про збір грошей на лікування дітей та інших важкохворих.

Наразі кіберполіція задокументувала близько 40 випадків його злочинної діяльності.

Чоловік використовував різні способи викрадення грошей. Так, за однією із схем він блокував роботу сім-карт потерпілих. Замінивши номер, злочинець отримував доступ до мобільного банкінгу та знімав гроші з рахунку.

03 5 163

Якщо сім-картка не була підв’язаною до жодної платіжної картки, шахрай входив до акаунту потерпілого в соціальній мережі «Facebook». Використовуючи розділ «забув пароль», він змінював встановлений користувачем пароль. У подальшому – вів переписку з громадянами, які хотіли пожертвувати гроші, зазначаючи підконтрольні реквізити для пересилання коштів.

Всі фінансові операції зловмисник записував на окремому аркуші паперу. Так, згідно наявних записів, тільки в однієї із родин він викрав 50 тисяч гривень, призначених на лікування.

03 5 165

Працівники кіберполіції провели обшук за місцем проживання фігуранта, вилучивши в нього мобільні телефони, комп’ютерну техніку, банківські картки, велику кількість сім-карток та блокнот із записами.

За даним фактом розпочали кримінальне провадження за ч. 3 ст. 190 (Шахрайство) КК України. Чоловікові вже оголосили про  підозру. Йому загрожує до 8 років ув’язнення.

https://cyberpolice.gov.ua