03липня2020

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА КРИМІНАЛ У Кропивницькому син, який знущався над матір’ю, отримав обмежувальний припис

КРИМІНАЛ

У Кропивницькому син, який знущався над матір’ю, отримав обмежувальний припис

547 28

До Кропивницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернулась громадянка щодо якої вичинялось домашнє насильство.

Правову допомогу надавала – Анастасія Шепеленко, адвокатка, яка співпрацює з центрами безоплатної вторинної правової допомоги.

Вивчивши матеріали справи, захисниця з’ясувала, що син протягом останніх декількох років постійно чинив над матір’ю домашнє насильство. Жінка змушена була покинути власне житло та переїхати проживати до Обласного центру соціально-психологічної допомоги.

«7 грудня 2017 року був прийнятий Закон «Про запобігання та протидію домашньому насильству». Відзначаючи суспільну небезпечність такого насильства, законодавчий орган запровадив нові юридичні інструменти, які були невідомими в юриспруденції України до цього. Зокрема, одним з таких інструментів є обмежувальний припис щодо кривдника. Даний спосіб захисту інтересів осіб, що страждають від домашнього насильства виноситься судом на підставі звернення потерпілих», – пояснила клієнтці Анастасія Шепеленко.

Вона підготувала та подала до Кіровського районного суду м. Кіровограда заяву про видачу обмежувального припису.

6 вересня 2019 року Кіровський районний суд вказану заяву задовольнив.

Право жінки на захист від домашнього насильства було реалізоване шляхом постановлення рішення про вжиття обмежувальних заходів відносно кривдника. Суд заборонив сину жінки перебувати в місці спільного проживання разом із заявницею, усунути перешкоди у користуванні квартирою, де вона проживала. Також заборонив наближення на 100 метрів до місця проживання (перебування) та інших місць частого відвідування матір’ю, розшукувати потерпілу, переслідувати її і в будь-який спосіб спілкуватися з нею.

Довідково: до Кропивницького місцевого центру з надання БВПД можна звернутись за адресою: м. Кропивницький, вул. Архітектора Паученка, 64/53. Тел.: (0522) 32-08-24, моб. 095-876-62-33.

Для цілодобового доступу громадян до безоплатної вторинної правової допомоги діє єдиний контакт-центр за номером 0-800-213-103, дзвінки безкоштовні зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України.