26лютого2024

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА КРИМІНАЛ Кропивницький апеляційний суд повернув під варту обвинуваченого в організації жорстокого вбивства журналіста

КРИМІНАЛ

Кропивницький апеляційний суд повернув під варту обвинуваченого в організації жорстокого вбивства журналіста

Вчора, 14 листопада, Кропивницький апеляційний суд задовольнив апеляцію прокурора і повернув під варту Вадима Мельника, якого обвинувачують в організації викрадення і вбивства черкаського журналіста Василя Сергієнка.

19 11 99

«Проте засідання відбувалось у режимі відеоконференції із Солом‘янським районним судом міста Києва, в якому Мельник перебуває на даний момент. Всі чекають на оригінал ухвали і конвой із Кропивницького, щоб взяти обвинуваченого під варту. Це кілька годин», – повідомляє Адвокатська дорадча група на своїй сторінці у фейсбуці.

19 11 97

Нагадаємо, Василь Сергієнко був відомим журналістом та блогером, очолював координаційну раду політичних партій і громадських організацій Корсуньщини. 4 квітня 2014 року чоловіка викрали з двору власного будинку в Корсунь-Шевченківському. Наступного дня тіло Василя знайшли за 15 кілометрів від міста у Виграївському лісі з кайданками на руках та слідами жорстоких катувань.

В організації викрадення, катуванні та вбивстві Сергієнка звинувачують Вадима Мельника, Володимира Воронкова, Віктора Горбенка, Валентина Завражина, Максима Русіна та Романа Недибалюка, яких затримували впродовж 2015-2017 років, інформують в УНІАН.

19 11 98

 Їм інкримінують ч. 3 ст. 27 ч. 3 ст. 146 (організація незаконного позбавлення волі або викрадення людини, вчиненого групою осіб, що спричинило тяжкі наслідки), ч. 3 ст. 27 ч. 3 ст. 28 п. п. 3, 11, 12 ч. 2 ст. 115 (організація вчинення умисного вбивства, тобто умисного протиправного заподіяння смерті людині, вчиненого на замовлення за попередньою змовою організованою групою), ч. 3 ст. 27 ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 194 (організація умисного знищення майна шляхом підпалу, вчиненого організованою групою), ч. 1 ст. 255 (створення злочинної організації з метою вчинення тяжкого чи особливо тяжкого злочину, а також керівництво такою організацією та участь у ній) Кримінального кодексу України.

У липні 2018 року Печерський райсуд Києва відхилив клопотання прокуратури про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою Завражина, який раніше вийшов з СІЗО під заставу.

27 червня 2019 року Городищенський районний суд Черкас відпустив під домашній арешт Горбенка та Недибалюка.

23 серпня суд відпустив із СІЗО під домашній арешт обвинуваченого в організації вбивства Мельника.

Фото з сайту http://procherk.info та зі сторінки Наталі Святокум у фейсбуці.