13червня2024

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА КРИМІНАЛ У Кропивницькому викрили агітатора до лав псевдореспублік та розповсюджувача фейків про коронавірус (ФОТО)

КРИМІНАЛ

У Кропивницькому викрили агітатора до лав псевдореспублік та розповсюджувача фейків про коронавірус (ФОТО)

92bc42fb e0f9 403b becd 6d93bf7805c0

Співробітники Служби безпеки України викрили мешканця Кропивницького, який вербував через соцмережу до лав так званих «Л/ДНР» та розповсюджував фейкову інформацію про карантинні заходи в Україні.

VID 20200416 WA0018Кіберфахівці СБУ встановили, що кропивничанин через заборонену в Україні російську соціальну мережу «Однокласники» розповсюджував агітаційні матеріали із закликами до сприяння терористичним організаціям «Л/ДНР» та вступу до їх лав,  матеріали насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади.

За вказаним фактом слідчими СБУ відкрито кримінальне провадження за ч.1 ст.258-3 Кримінального кодексу України (створення терористичної групи чи організації, керівництво такою групою чи організацією або участь у ній, організаційне чи інше сприяння створенню або діяльності терористичної групи чи терористичної організації).

Під час проведення санкціонованих обшуків за місцем проживання агітатора правоохоронці вилучили комп’ютерну техніку та засоби зв’язку з матеріалами, що підтверджують причетність інтернеткористувача до вказаного злочину.

У межах кримінального провадження вирішується питання про повідомлення зловмиснику про підозру.

Аналізуючи інтернет-контент, співробітники СБУ також встановили, що чоловік систематично розповсюджував неправдиву інформацію про карантинні заходи у період пандемії COVID-19.

Тривають слідчі дії по встановленню контактів фігуранта справи із окремими громадянами РФ, обставини, розподіл ролей і рівень обізнаності всіх учасників мережі з реальною метою цих інформаційних атак проти України.

d3a9f5ab 618b 4b5c bf15 1e7d216cea65

Раніше Голова СБУ Іван Баканов вніс до Ради національної безпеки й оборони України пропозиції продовжити санкції щодо російських соцмереж «Однокласники» і «ВКонтакте» та інших веб-ресурсів РФ.

Довідково: За період дії карантинних заходів Служба безпеки України викрила вже 207 інтернет-агітаторів, котрі поширювали різноманітні фейки про коронавірус. Також заблоковано понад 2 тисячі інтернет-спільнот із загальною аудиторією 800 тисяч  користувачів.

Інформацію про 197 виявлених агітаторів СБУ спрямувала до Нацполіції. Половина порушників вже притягнуто до адміністративної відповідальності за поширення неправдивих чуток, які можуть викликати паніку або порушення громадського порядку.

Встановлено, що 10 із 207 виявлених агітаторів діяли за завданням російської сторони. Стосовно них СБУ розпочала кримінальні провадження за дії, що спрямовані на посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу чи захоплення державної влади (ст. 109 і 110 Кримінального кодексу України).