13червня2024

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА КРИМІНАЛ Кіровоградщина: у суді розглянуть справу кримінального авторитета

КРИМІНАЛ

Кіровоградщина: у суді розглянуть справу кримінального авторитета

20 03 316

За процесуального керівництва Кіровоградської обласної прокуратури завершено досудове розслідування відносно групи осіб, на чолі з кримінальним авторитетом, які налагодили надходження до ДУ «Петрівська ВК №49» наркотичних засобів та інших заборонених речей й предметів.

За версією слідства, так званий «смотрящий», який відбуває покарання за вбивство, організував на території установи злочинну діяльність. Так, обвинувачений налагодив надходження до установи наркотичних засобів та інших заборонених речей і предметів, організував проведення серед в’язнів ігор в карти на гроші, контролював отримані протиправним шляхом кошти.

Серед спільників кримінального авторитету були двоє засуджених установи та мешканець Миколаєва.

Протиправну діяльність групи викрили правоохоронні органи у липні 2020 року.

Дії обвинувачених кваліфіковано як незаконне придбання, зберігання, перевезення, пересилання з метою збуту, особливо небезпечного наркотичного засобу, а також передачу його у місця позбавлення волі, вчиненого за попередньою змовою, групою осіб (ч. 2 ст. 307 КК України).

Організатору злочину також інкримінується умисне встановлення та поширення в суспільстві злочинного впливу, вчинених в установі виконання покарань (ч. 2 ст. 255-1 КК України).

На даний час, обвинувальні акти відносно всіх фігурантів кримінального провадження скеровано на розгляд суду.