21січня2019

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА КРИМІНАЛ Є факт незаконної порубки дерев – час до суду

КРИМІНАЛ

Є факт незаконної порубки дерев – час до суду

Минулого року, реагуючи на порушення законодавства у лісовій сфері, прокуратура завершила досудові розслідування у 13 таких кримінальних провадженнях. Нині обвинувальні акти перебувають на розглядах у судах.

Цьогоріч за процесуального керівництва Новоукраїнської місцевої прокуратури направили до суду два обвинувальні акти за фактами вчинення злочину передбаченого ч. 1 ст. 246 Кримінального кодексу України (незаконна порубка лісу), поінформували в прес-службі прокуратури області. 

rubkaaВ одному провадженні обвинувачення пред’явлено мешканцю Миколаївської області, який у порушення вимог природоохоронного законодавства вчинив незаконну порубку дерев на території Голованівського району, в іншому – обвинувальний акт вручено місцевому жителю, який здійснив незаконну порубку дерев на території Новоукраїнського району. Збитки, завдані державі в результаті протиправних дій складають понад 60 тис грн. 

Прокурор у судовому порядку вже звернувся до обвинувачених з позовом щодо відшкодування завданих кримінальним правопорушенням збитків. 

Довідково: Вчинення дій щодо незаконної порубки дерев і чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, що заподіяло істотну шкоду, а також вчинення таких дій у заповідниках або на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду, або в інших особливо охоронюваних лісах у законі про кримінальну відповідальність передбачено покарання від п’ятдесяти до ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк. 

З травня минулого року вступили в силу зміни, якими посилено відповідальність за незаконну порубку дерев - тепер термін можливого позбавлення волі збільшено до 5 років. Та ж дія, вчинена повторно або за попередньою змовою групою осіб, - карається обмеженням волі на строк від двох до п’яти років або позбавленням волі на такий же строк.