22січня2020

ГОЛОВНА КРИМІНАЛ Рейдерський захват на Кіровоградщині: триває слідство

КРИМІНАЛ

Рейдерський захват на Кіровоградщині: триває слідство

Ситуацію, що склалася навколо СВК "Агрофірма Маріампольська" у селі Луганка Петрівського району, детально обговорено на засіданні обласної міжвідомчої комісії з питань захисту прав інвесторів, протидії незаконному поглинанню та захопленню підприємств під керівництвом голови облдержадміністрації Сергія Кузьменка.

12 8

У засіданні взяли участь начальник Головного територіального управління юстиції в області Вадим Гуцул, начальник Головного управління Нацполіції в області Сергій Кондрашенко, прокурор області Анатолій Коваленко, представники Держгеокадастру та інших компетентних органів влади. На комісію запросили керівника СВК "Агрофірма Маріампольська" Костянтина Міщаніна та голову Петрівської райдержадміністрації Сергія Завалія.

«На жаль, спроби незаконного заволодіння підприємствами в аграрному секторі економіки продовжують виникати як в Україні загалом, так і в нашій області зокрема.  Наше з вами завдання – надати кваліфіковану юридичну допомогу засновникам "Арофірма Маріампольська" для поновлення ними корпоративних прав, а також забезпечити належний захист громадського порядку у селі Луганка. При цьому дії усіх органів юстиції, прокуратури, Нацполіції і власників агрофірми мають бути синхронними, системними і скоординованими", – зауважив голова облдержадміністрації.

Під час засідання своє бачення ситуації обґрунтували Костянтин Міщанін та  Сергій Завалій. Вони також поінформували про дії, яких було невідкладно вжито для розв’язання проблемної ситуації. 

Вадим Гуцул у свою чергу зазначив, що усі необхідні юридичні консультації керівникові агрофірми було надано. Посадовець повідомив, що на сьогодні законодавством визначено два шляхи вирішення проблеми. Перший – подача відповідної скарги до Мін'юсту на протиправні дії держреєстратора, яку повинні розглянути протягом 45 днів і в разі виявлення грубих порушень поновити права власників. Другий шлях – розгляд справи у судовому порядку, що може продовжуватися тривалий час. Керівник агрофірми зауважив, що обрав перший спосіб і вже направив скаргу до Мін'юсту.

За словами начальника Головного управління Нацполіції в області Сергія Кондрашенка правоохоронні органи належним чином відреагували на спробу силового захоплення приміщення контори СВК "Агрофірма Маріампольська". За даним фактом відкрито кримінальне провадження – замах на незаконне заволодіння чужим майном. Окрім цього, розпочате досудове розслідування, у ході якого було виявлено, що певними особами підроблено офіційні документи, за якими припинено юридичну особу СВК "Агрофірма Маріампольська" та створено однойменне товариство. Нині накладено арешт на земельні ділянки, майно підприємства та направлено до суду клопотання про арешт банківських рахунків. Тривають слідчі дії.

Працівників підприємства на засіданні запевнили, що вони можуть виконувати увесь комплекс весняно-польових робіт.

«Завдання власників – захистити своє майно. У держави є всі можливості, ресурси і засоби, щоб їм у цьому допомогти. Я робитиму все необхідне, щоб власники агрофірми отримали справедливий логічний результат", –  наголосив Сергій Кузьменко.

http://www.kr-admin.gov.ua