25червня2019

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА КУЛЬТУРА Для кропивничан співали гості з Окленда (ФОТО)

КУЛЬТУРА

Для кропивничан співали гості з Окленда (ФОТО)

2019 01 08 18 28 27 783

У наш час важко здивувати жителів серединної України присутністю іноземців із найвіддаленіших куточків світу. Варто лише вийти на вулицю, щоб побачити чисельних студентів з багатьох країн Азії і Африки.

2019 01 08 18 31 22 059

І все ж січневого дня, що прийшов услід за Різдвом, до відділу мистецтв обласної універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського завітали рідкісні відвідувачі зі справді дуже далекої від нас Нової Зеландії! Точніше з Окленда, найбільшого міста й колишньої столиці цієї острівної країни, що омивається океанічними водами між Австралією й Антарктидою.

Молодий науковець Елліот Хурст та його сестра Кейт Хурст наразі гостюють у родині кропивничан Сергія та Олени Замуруєвих. Донька останніх, Ірина, котра тривалий час навчалася, а зараз працює за кордоном, і є дружиною Елліота Хурста, власне й запросила їх до України.  

2019 01 08 18 30 01 462

Попри те, що новозеландці не є професійним музикантами, Елліот вправно грає на кількох інструментах і співає дуетом з Кейт. Тож, враховуючи, що на порі новорічні й різдвяні свята, вони погодилися дати невеличкий концерт у Кропивницькому. Святковий настрій, розкутість обстановки, наявність відеокамери, англомовні пісні в супроводі фортепіанної музики створювали враження, ніби перебуваєш на зйомках якогось іноземного фільму. Читачі бібліотеки, котрі вчасно опинилися у відділі мистецтв, аплодисментами дякували за виконані пісні, зокрема, на мелодії тамтешнього корінного населення маорі, що нині користуються популярністю в молоді острівної країни.  В ході концерту живе й жваве спілкування між глядачами й виконавцями проходило завдяки Ірині Замуруєвій.

2019 01 08 18 30 30 916

Федір Шепель,

фото автора