25червня2019

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА КУЛЬТУРА Кропивницькі шанувальники красного письменства зустрілися поетом, сатириком і гумористом Борисом Ревчуном (ФОТО)

КУЛЬТУРА

Кропивницькі шанувальники красного письменства зустрілися поетом, сатириком і гумористом Борисом Ревчуном (ФОТО)

2019 04 10 10 56 27 804

У відділі краєзнавства обласної універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського, що у Кропивницькому,  продовжили живе знайомство з письменниками краю.

2019 04 10 10 57 09 871 

Василь Бондар у січні в рамках циклу «Письменництво: теорія і практика» започаткував подібні заходи.

Цього разу шанувальники красного письменства зустрілися з давно відомим далеко за межами Кіровоградщини й України поетом, сатириком і гумористом Борисом Ревчуном.

Професійно читаючи свої надзвичайно лаконічні, змістовні й, як правило, веселі твори, він зупинявся на цікавих історіях їх появи та публікації починаючи з середини1980-х років у сотнях періодичних видань колишнього Радянського Союзу, а потім і незалежної України: від районних і міських до всесоюзних і, нарешті, теперішнього «Голосу України». Його афоризми та вірші неодноразово звучали в радіо- та телепередачах.

Зануренню у творчу кухню своєрідного поета й творця сучасних афоризмів сприяла можливість поставити найнесподіваніші запитання, якою охоче користувалися присутні літератори, журналісти, краєзнавці та бібліотекарі. Тому пан Борис, крім суто літературних, торкався й болючих питань сьогодення, до яких він ніколи не був байдужим..

Модератор заходу – очільник обласної організації Національної спілки письменників України Василь Бондар підтримував тонус зустрічі. Крім того розповів, що Борис Ревчун, котрому незабаром виповниться сімдесят років, – член НСПУ, кандидат економічних наук, автор не тільки гумористичних та сатиричних літературних творів і графічних карикатур, але й численних наукових та публіцистичних статей, спогадів, нотаток мандрівника, написаних українською, російською та англійською мовами.

2019 04 10 10 56 01 723

Теплі слова на адресу виступаючого прозвучали з уст професора педуніверситету імені Володимира Винниченка професора Григорія Клочека, поетеси Антоніни Корінь та пані Світлани – дружини незабутнього гумориста й конферансьє Петра Чорноморченка, з яким у юні літа йому неодноразово доводилося виступати на одній сцені. Тут варто уточнити, що Борис Ревчун виступав тоді як вокаліст, виконавець українських народних пісень, якого у місті на Інгулі називали «наш Робертіно Лоретті».

Працівники відділу краєзнавства підготували виставку публікацій письменника, серед яких почесне місце зайняли книги «Усякі думки в чотири рядки» (2017) та «Осінні осяяння» (2018).

2019 04 10 10 57 27 150

  Федір Шепель,

фото автора