21серпня2019

ГОЛОВНА КУЛЬТУРА Молитва вустами дітей: у Кропивницькому провели свято хорової музики (ФОТО)

КУЛЬТУРА

Молитва вустами дітей: у Кропивницькому провели свято хорової музики (ФОТО)

1d87d31ca7c049d1a0fb7922181183e0

Свято хорової музики на підтримку миру «Молитва вустами дітей» розпочалося в обласному центрі.

a82e36cde9c2be6f05020c7e2b579e34

Захід стартуав від Соборній площі (біля пам’ятника Янголу-охоронцю України) і продовжився у концертній залі та на літньому майданчику КЗВО "Кіровоградський музичний коледж".

Подібне свято вже вчетверте організували в обласному центрі за ініціативи викладачів циклової комісії хорового диригування КЗВО "Кіровоградський музичний коледж", обласного відділення Національної всеукраїнської музичної спілки при підтримці департаменту культури, туризму та культурної спадщини облдержадміністрації, хорової асоціації міста та області.

Тематика цьогорічного заходу: «З піснею навколо світу за 80 хв.».

53a873c4e1c98c0766ecf72121324b50

Мета свята – об’єднати дитячі хорові колективи, залучити дітей до спільної творчості та творення прекрасного у світі хорового мистецтва; виховати підростаюче покоління в дусі патріотизму, любові до рідної мови, національних традицій; підтримати молодих композиторів нашого краю та сприяти розвитку хорового мистецтва на Кіровоградщині.

До участі у святі долучилися 21 хоровий колектив з мистецьких шкіл Долинської, Новомиргорода, Новоукраїнки, Нової Праги, Олександрії, Петрового, Світловодська, Кропивницького та КЗВО "Кіровоградський музичний коледж".

Керівники колективів до програми виступів включили твори, які відповідають тематиці свята: пісні народів світу, твори композиторів інших країн, а також твори, що оспівують Україну, рідний край, дружбу та мир.Обов’язковим для учасників стане виконання твору М.В.Лисенка «Дитячий гімн» (відомий як Молитва за Україну «Боже великий єдиний»).

c32699716470a62b522cddb4c0139cfa

Особливістю цього твору було виконання оригінального рукопису партитури композитора, що надіслана Кіровоградському музичному коледжу Національним музеєм ім. М.В.Лисенка (м.Київ). Цей твір прозвучав на відкритті та закритті зведеним хором учасників.

Твір М.Долгіх на вірші А.Царук «Музика лунає» став візитівкою та гімном Свята. Колективи-учасники змогли долучитися до зведеного хору в супроводі камерного оркестру музичного коледжу (керівник – Н.Хилобокова).

Під час заходу на учасників чекалифлеш-моб «Моя родина – Україна», парад хорів у супроводі духового оркестру Кіровоградського музичного коледжу, творчі локації: «Містечко майстрів», квест-гра «Навколо світу у пошуках скарбів» та подарунки для колективів-учасників свята.